61-letnia Księżna Sarah „Fergie” Ferguson, była żona Andrzeja, księcia Yorku, dorastała u boku księżnej Diany. Wczoraj wyznała w wywiadzie dla magazynu People, co według niej jej przyjaciółka z dzieciństwa myślałaby o swoich synach i potomkach. Fergie powiedziała, że księżna Diana byłaby przepełniona dumą z mężczyzn, którymi stali się jej synowie, a także z kobiet, które stały się ich życiowym partnerkami.

„Byłaby bardzo dumna ze swoich synów i ich żon. I byłaby taka jak ja, szalona na punkcie swoich wnuków. Bo to właśnie kochała – dzieci. Wielbiła moje dziewczynki. Uwielbiała chłopców. To byłaby jej przystań. Jej niebo. Gdyby siedziała ze mną teraz, wiem, że powiedziałaby: >Jestem bardzo dumna z moich chłopców i wspaniałych żon, które wybrali. Ponieważ każda z nich ma swój głos<„, powiedziała Fergie.

ZASKAKUJĄCE słowa Sarah Ferguson o ślubie Meghan i Harry’ego

Księżna Sarah Ferguson właśnie wydała powieść o dojrzewaniu „Jej serce za kompas”, trafi do księgarni 3 sierpnia. W książce pisze o swojej relacji z księżną Dianą, którą po raz pierwszy spotkała, gdy były nastolatkami. „Byliśmy najlepszymi przyjaciółkami od kiedy miała 14 lat, a ja 15”.

„Nauczyła mnie wiele o życiu publicznym” – powiedziała księżna. „Była taka odważna. Kiedyś spędzałyśmy razem niesamowity czas”.

Przez lata spekulowany, jakoby księżne pokłóciły się przed śmiercią Diany w 1997 roku. Na pytanie na ten temat Sarah Ferguson miała prostą odpowiedź, „Obiecałyśmy sobie, że zawsze będziemy razem – nigdy nie było między nami zawady. Ale wszyscy tego chcieli, ponieważ trzymałyśmy się razem i razem byłyśmy silniejsze. Ludzie zawsze chcą złamać coś tak silnego.”

 

księżna Diana fot. Rue des Archives / Forum

Kate i Meghan na oficjalnym wystąpieniu.

Kate i Meghan na oficjalnym wystąpieniu. Fot.Forum