O wczorajszej tragedii rozpisują się wszystkie media w Polsce. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został ugodzony nożem podczas finału WOŚP. Mężczyzna przeszedł pięciogodzinną operację i wciąż walczy o życie.

Dakota Johnson o rozstaniu z byłym chłopakiem

– Pan prezydent Adamowicz jest podłączony do aparatury. Jest w bardzo ciężkim stanie, a rokowanie co do (jego) życia i zdrowia jest niepewne. Wszyscy czekają na to, aż stan homeostazy organizmu wróci do normy.

– powiedział Polskiej Agencji Prasowej Jerzy Karpiński, Dyrektor Wydziału Zdrowia Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.

Stan prezydenta jest ciężki. Nożownik uszkodził serce, przeponę i narządy wewnętrzne jamy brzusznej:

– Chirurdzy zaopatrzyli pana prezydenta. Zrobili wszystko, co trzeba. Niedotlenienie całego organizmu, uszkodzenie wszystkich tkanek z tego powodu (utraty krwi) powoduje, że trzeba czekać i mieć nadzieję. Pan prezydent jest stosunkowo młodym, zdrowym człowiekiem – bez obciążeń. Trzeba mieć nadzieję, że jego organizm poradzi sobie z tym wszystkim, a jego stan zdrowia wróci do normy. Kluczowych będzie kilkanaście najbliższych godzin. – Po tym czasie powinniśmy wiedzieć, jak ta sytuacja wygląda.

– dodał lekarz.

Dakota Johnson o rozstaniu z byłym chłopakiem

Napastnik został zatrzymany przez policję. Jest nim 27-letni mieszkaniec Gdańska, karany za napady na banki.


Lekarz o rannym Adamowiczu: Rokowania są niepewne

Lekarz o rannym Adamowiczu: Rokowania są niepewne