Polska, dzięki utrzymaniu swojej pozycji w najsilniejszej dywizji A w poprzedniej edycji, stanęła przed kolejną szansą gry z czołowymi reprezentacjami Starego Kontynentu. 

W grudniu ubiegłego roku w Szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie grup Ligi Narodów 2022/2023, turnieju, w którym weźmie udział 55 europejskich państw, a trofeum bronić będzie Francja. Polska, dzięki utrzymaniu swojej pozycji w najsilniejszej dywizji A w poprzedniej edycji, stanęła przed kolejną szansą gry z czołowymi reprezentacjami Starego Kontynentu.

Do losowania przystąpiliśmy dopiero z przedostatniego – trzeciego koszyka, co w teorii oznaczało, że trafimy na co najmniej dwie silniejsze od siebie ekipy. W praktyce znaleźliśmy się w grupie czwartej, gdzie jako najniżej (27.) notowana drużyna w rankingu FIFA rywalizować będziemy z liderami tego rankingu – Belgami, Holendrami (10.) oraz Walijczykami (19.).

Terminarz Polaków w 3 edycji turnieju

Znamy już szczegółowy terminarz spotkań z udziałem reprezentacji Polski. Przygodę zaczniemy 3 czerwca 2022 roku od domowego spotkania z Walią, następnie 6 czerwca polecimy do Beneluksu zmierzyć się z pierwszym zespołem rankingu oraz trzecią drużyną ostatnich mistrzostw świata – Belgią. 10 czerwca staniemy naprzeciwko dobrze nam znanym z poprzedniej edycji Holendrom, z którymi to niestety dwukrotnie przegraliśmy. Trzy dni później na własnym terenie ugościmy Belgów. Po rozegraniu czterech spotkań w zaledwie 10 dni nastąpi przerwa.

Na kolejne zgrupowanie naszych Orłów trzeba będzie poczekać do września, kiedy to zakończymy zmagania grupowe pojedynkami z Holandią – 22.09 na własnym podwórku oraz 25.09 z Walią, na Wyspach.

Zwycięzca grupy, podobnie jak triumfatorzy pozostałych trzech grup dywizji A, weźmie udział w finałowym turnieju Ligi Narodów 2022/2023. Ten zaplanowano na czerwiec 2023 roku.

Liga Narodów 2022/2023 – Fortuna kod promocyjny 

Rozgrywki Ligi Narodów 2022/2023 będą transmitowane w telewizji. Czy mecze będzie można śledzić również w sieci? Relacje na żywo z piłkarskich spotkań udostępnia m.in. bukmacher Fortuna. Kod promocyjny, użyty do założenia konta, pozwala skorzystać z licznych bonusów – w tym dostępu do transmisji i relacji.

Dostępny dla bukmachera Fortuna kod promocyjny obowiązuje wyłącznie dla tych osób, które ukończyły 18 lat i nie mają jeszcze konta w serwisie. Bonus Fortuna aktywuje się po prawidłowej rejestracji z kodem promocyjnym.

Szanse Polaków i krótki przegląd naszych rywali

Przed nami sześć bardzo trudnych pojedynków, w których wcale nie jesteśmy skazani na porażkę i spadek do niższej dywizji. W ramach ciekawostki warto nadmienić, iż w historii spotkań zarówno ze Smokami jak i z Czerwonymi Diabłami mamy dodatni bilans, gorzej wygląda to natomiast z Holandią, z którą nie wygraliśmy od ponad 40 lat. Do tego dorobku zaliczają się dwa mecze z minionej edycji Ligi Narodów.

Od ostatnich spotkań z Walią czy z Belgią minęło już sporo czasu. Z Walią po raz ostatni zagraliśmy towarzysko, w lutym 2009 roku. Z kolei przeciwko Belgom Polacy wybiegli na murawę w roku 2007. Oba te mecze były przez Biało-czerwonych wygrane.

Jednak od tego czasu reprezentacje te, bardzo się rozwinęły, co potwierdzają ich ostatnie wyniki. Belgowie po niezwykle udanych eliminacjach do Mundialu, w których nie ponieśli żadnej porażki i stracili zaledwie 6 bramek, przegrali mecz o 3. miejsce w Lidze Narodów z mistrzami Europy – Włochami. Walijczycy pokazali się z dobrej strony na ostatnim Euro i czekają na swój mecz barażowy o udział na Mistrzostwach Świata z Austrią, a Holandia, mimo początkowych problemów, wygrała grupę eliminacyjną i czeka już na wylot do Kataru.

Czy to ostatnia taka edycja?

Przedstawiciele europejskiej konfederacji piłkarskiej debatowali ostatnio nad zmniejszeniem liczby meczów reprezentacji, głównym tematem była kontrowersyjna sugestia Arsena Wengera. Były francuski trener zaproponował rozgrywanie Mundialu co 2 lata, takie rozwiązanie oczywiście nie spodobało się wielu osobom związanym z futbolem. Dlatego UEFA, chcąc temu zapobiec, wpadła na pomysł, który przypadł do gustu większości.

Zbigniew Boniek zapowiedział już, że dojdzie do tego w kolejnej edycji Ligi Narodów, do rozgrywek włączone zostaną ekipy z CONMEBOL, więc całkiem prawdopodobną wizją w najbliższej przyszłości są pojedynki Argentyny czy Brazylii z topowymi drużynami narodowymi w tym z Polską.

Wydaje się więc, że mimo bardzo trudnych rywali grupowych, Polacy zrobią wszystko co w ich mocy, aby utrzymać się w najwyższej klasie rozgrywkowej z szansą na spotkania z najlepszymi zespołami na świecie w kolejnych latach.

Uczestnictwo w nielegalnych grach hazardowych podlega odpowiedzialności karnej. Hazard związany jest z ryzykiem. Wskazany  w artykule podmiot posiada zezwolenie Ministerstwa Finansów na urządzanie zakładów wzajemnych: FORTUNA online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (KRS: 0000002455, NIP: 548-11-92-629, REGON: 070707400) – zezwolenie z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565

 

Materiał partnera