Jerzy Stuhr 17 października spowodował wypadek na drodze pod wpływem alkoholu. Jadący Lexusem aktor potrącił motocyklistę i według świadków nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy poszkodowanemu. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu, z tendencją spadkową. Pod koniec listopada aktor usłyszał zarzuty. W Prokuraturze Rejonowej Kraków-Krowodrza Jerzy Stuhr został przesłuchany w charakterze podejrzanego, złożył wyjaśnienia i przyznał się do winy.

Na początku marca 2023 roku zapadł wyrok – sąd uznał go za winnego i skazał go na karę grzywny (12 tys. złotych) oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres trzech lat. Poza tym musi też wpłacić 6 tys. zł na fundusz osób pokrzywdzonych w wypadkach.

Jerzy Stuhr usłyszał wyrok!

Maciej Stuhr żartuje z ojca na gali Orłów. Nawiązał do wypadku

Teraz do sprawy odniósł się syn aktora, Maciej Stuhr, który wystąpił w roli gospodarza na 25. Gali Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 i zdecydował się zażartować ze swojego taty zwracając się do publiczności:

Znam aktora, który znakomicie podłożył kiedyś głos pod osiołka. Państwo się domyślają, o kim mowa. Można powiedzieć: najsłynniejsze 07 w historii polskiego kina od czasów porucznika Borewicza. Któż z was nie chciałby zagłosować na niego w kategorii osioł roku – powiedział, wywołując salwy śmiechu.

Następnie aktor narzekał, że dziś żartowanie z wielu tematów to poruszanie się po bardzo grząskim i niepewnym gruncie, ze względu na wszechobecne „cancel culture”, które po jednym źle wypowiedzianym słowie może szybko raz na zawsze zrujnować karierę:

U nas wszyscy obrażają się za byle gówno. Dziś ‚Seksmisja’ by nie przeszła, bo seksizm, ‚Jak rozpętałem drugą wojnę światową’ – bo rasizm, ‚Sami swoi’ – bo ksenofobia, „Młode wilki’, bo… Jakimowicz – kpił Stuhr, po czym wbił szpilę w jednego z polityków: Tyle razy wspomniałem o osłach, ani razu nie wymieniając nazwiska posła Kowalskiego.

Myślicie, że Jerzemu było do śmiechu?

scena z: Maciej Stuhr, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Maciej Stuhr, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Maciej Stuhr, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

scena z: Maciej Stuhr, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Jerzy Stuhr zabrał głos po jeździe pod wpływem alkoholu

pasekkozak