Trybunał Konstytucyjny podjął decyzję w sprawie aborcji ze względu na wady płodu i uznał ją za niezgodną z polską konstytucją. To wywołało wielkie poruszenie, bo wiele osób zupełnie nie zgadza się z taką decyzją. Z tego powodu w czwartek odbył się protest na ulicach Warszawy. Zawrzało także w sieci, gdzie znaczna część osób, w tym gwiazdy i celebryci, jasno wyrazili swój bunt. Głos w sprawie zabrała także Magdalena Boczarska, która dodała bardzo intymne zdjęcie.

Trybunał Konstytucyjny wydał WYROK ws. aborcji ze względu na wady płodu

Magdalena Boczarska o zakazie aborcji

Aktorka zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie, które zostało wykonane jej dzień przed tym, jak powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Wyjaśniła, że nie mogła narzekać na ciążę, która przebiegała podręcznikowo, a ona była pod bardzo dobrą opieką lekarską.

To zdjęcie powstało na dzień przed przyjściem na świat mojego syna. Nie jest najlepsze jakościowo, ale nie planowałam, że kiedykolwiek, czymś tak bardzo dla mnie intymnym, będę się dzielić. Dosyć późno zaszłam w ciążę. W wieku 38 lat. Tak potoczyło mi się życie. Ciąża przebiegła podręcznikowo, a ja urodziłam ZDROWEGO chłopca. Dlaczego to piszę? Bo miałam cudowną opiekę lekarską (w tym wszystkie możliwe badania i testy prenatalne), ale przede wszystkim cholernie dużo szczęścia – napisała.

Magdalena Boczarska na okładce Vogue’a. Fani: „podobna zupełnie do nikogo”

Jak zauważyła, nie wszystkie kobiety są w tak dogodnej sytuacji i zdarzają się nieprzewidziane sytuacje. Przyznała, że gdyby teraz była w ciąży, byłaby niezwykle zestresowana i czułaby się niepewnie. Dodała, że patrząc na to, co obecnie dzieje się w Polsce, mogłaby nawet nie zdecydować się na dziecko.

Niestety nie wszystkim kobietom jest ono dane. Wiem jedno – gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach i najpewniej nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Myślę o piekle i ogromnej tragedii czekających teraz na wiele kobiet. Jest mi tak strasznie przykro. I czuję się tak bardzo bezsilna. Licząc na resztki jakiejś ludzkiej empatii u osób, które są za to odpowiedzialne, zacytuję wypowiedź wybitnego polskiego neonatologa Riada Haidara: 98% aborcji w Polsce wykonywano w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, które były poważnym zagrożeniem dla kobiet w ciąży. Od dziś takiej aborcji wykonać nie można. Trybunał Konstytucyjny zabrał kobietom prawo decyzji. To wyrok polityczny przeciwko kobietom.

View this post on Instagram

To zdjęcie powstało na dzień przed przyjściem na świat mojego syna. Nie jest najlepsze jakościowo, ale nie planowałam, że kiedykolwiek, czymś tak bardzo dla mnie intymnym, będę się dzielić. Dosyć późno zaszłam w ciążę. W wieku 38 lat. Tak potoczyło mi się życie. Ciąża przebiegła podręcznikowo, a ja urodziłam ZDROWEGO chłopca. Dlaczego to piszę? Bo miałam cudowną opiekę lekarską (w tym wszystkie możliwe badania i testy prenatalne), ale przede wszystkim cholernie dużo szczęścia. Niestety nie wszystkim kobietom jest ono dane. Wiem jedno – gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach i najpewniej nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Myślę o piekle i ogromnej tragedii czekających teraz na wiele kobiet. Jest mi tak strasznie przykro. I czuję się tak bardzo bezsilna. Licząc na resztki jakiejś ludzkiej empatii u osób, które są za to odpowiedzialne, zacytuję wypowiedź wybitnego polskiego neonatologa Riada Haidara: 98% aborcji w Polsce wykonywano w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, które były poważnym zagrożeniem dla kobiet w ciąży. Od dziś takiej aborcji wykonać nie można. Trybunał Konstytucyjny zabrał kobietom prawo decyzji. To wyrok polityczny przeciwko kobietom.

A post shared by Magdalena Boczarska (@magda_boczarska) on

ZOBACZ TEŻ:

Magdalena Boczarska u Kuby Wojewódzkiego mówi o pierwszym razie

Magdalena Boczarska pochwaliła się zdjęciem z legitymacji szkolnej. OMG wygląda dosłownie jak dzisiaj

Sonda

poll-violet

Trybunał uznał, że aborcję ze względu na ciężkie i nieodwracalne upośledzenia płodu albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu uznaje się za niezgodną z polską konstytucją. Zgadzasz się z tą decyzją?

1
Budynek Trybunału

NIE

2
Budynek Trybunału

TAK

Magdalena Boczarska na ściance

Magdalena Boczarska/fot. AKPA

Magdalena Boczarska w jeansowej kurtce

Magdalena Boczarska/fot. AKPA