Reżyserzy najczęściej pozostają w cieniu gwiazd, które wystepują w ich filmach. A przecież to właśnie osoby z drugiej strony kamery są odpowiedzialne za ostateczny kształt filmów, które uwielbiamy.

Martin Scorsese to człowiek legenda. Reżyserował takie przeboje kinowe jak Taksówkarz, Wściekły byk, Chłopcy z ferajny, Przylądek strachu, Gangi Nowego Jorku, Awiator czy Infiltracja (dzieło oskarowe). W sobotę świętował swoje 70. urodziny. I to w wyjątkowym towarzystwie.

Imprezę zorganizowano w lokalu o dźwięcznej nazwie Spotted Pig w Nowym Jorku. Zaserwowano kolację składającą się z czterech dań, a na deser szampana i ciasto czekoladowe.

Podczas całego wieczoru na telebimie wyświetlane były dzieła mistrza. Towarzyszyli mu aktorzy, z którymi na przestrzeni lat współpracował: Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Daniel Day-Lewis, Harvey Keitel, Steve Buscemi i Michael Pitt. Na uroczystej kolacji pojawili się również Steven Spielberg, Patricia Clarkson, Fran Lebowitz, Elvis Costello, Emily Mortimer i Michael J. Fox.

Który z filmów Scorsese jest waszym ulubionym?

Martin Scorsese świętował 70. urodziny