Wygląd zewnętrzny to dla wielu osób powód do dumy i samozadowolenia, dla innych jednak bywa źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Częstym powodem niezadowolenia są dodatkowe kilogramy, przez które nie czujemy się dobrze we własnej skórze. Nieraz, pomimo stosowania diety i uprawiania sportu, nie jesteśmy w stanie zrzucić nadmiernej tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji dobrym wyjściem jest znana od dłuższego czasu liposukcja. Obok tej tradycyjnej, wykonywanej przy użycia skalpela, można wybrać bardziej nowoczesną i mniej inwazyjną liposukcję infradźwiękową. Czym się różnią i jakie przynoszą efekty?

Tradycyjna liposukcja brzucha

Liposukcja najczęściej wykonywana jest na obszarze brzucha. Inaczej zabieg nazywamy odsysaniem tłuszczu bądź lipo-plastyką. Zastanawiając się nad wykonaniem tego zabiegu, należy pamiętać, że to procedura chirurgiczna, która ma inwazyjny wpływ na organizm pacjenta. Zabieg ma na celu wymodelowanie sylwetki, kiedy samodzielne metody pacjenta, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, nie pozwalają mu uzyskać wymarzonego wyglądu. Operacja pozwala odessać tłuszcz z brzucha, ale także z pośladków, ud, kolan czy podbródka. Liposukcję przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym.

Liposukcja infradźwiękowa NIL

Liposukcja infradźwiękowa NIL, tak jak klasyczna liposukcja, również ma na celu wymodelowanie sylwetki poprzez usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jednak między tymi dwoma metodami należy podkreślić różnicę, która sprawia, że liposukcja infradźwiękowa NIL jest dużo bardziej bezpieczna i precyzyjna. Chodzi o urządzenie, które walczy z nadmiarem tkanki tłuszczowej. W klasycznej liposukcji jest to skalpel, w liposukcji infradźwiękowej NIL mamy do czynienia z wibroliposukcją i infradźwiękami wytwarzanymi przez ruch głowicy 3D.

Innowacyjny ruch nutacyjny

Ruch 3D, zwany nutacyjnym, możliwy jest podczas zabiegu liposukcji infradźwiękowej NIL dzięki pneumatycznej głowicy LIPTOMAC. Dzięki temu podawanie znieczulenia oraz sam proces odsysania tkanki tłuszczowej trwają krócej i są bardziej precyzyjne. Ruch kaniuli rozchodzi się w trzech kierunkach, rozbijając i odsysając tkankę tłuszczową, która przybiera formę delikatnej emulsji. W efekcie liposukcji infradźwiękowej NIL miejsce zabiegowe staje się gładkie i pozbawione nierówności. Z kolei dzięki infradźwiękom emitowanym przez częstotliwość ruchów głowicy, organizm produkuje naturalną endorfinę, w ten sposób zwiększając uczucie znieczulenia.

Komfort w czasie zabiegu i zadowolenie z efektu końcowego

W czasie liposukcji infradźwiękowej lekarz odsysa pewną ilość tkanki tłuszczowej, co sprawia, że wygląd pacjenta jest odmieniony, a jego samopoczucie się poprawia. Zaletą liposukcji (obu sposobów) jest możliwość przeszczepu odessanej tkanki tłuszczowej w inne partie ciała pacjenta – np. pośladki czy biust.

Zalety liposukcji nutacyjnej NIL:

 • bezpieczeństwo,
 • komfort,
 • znacznie krótszy czas operacji,
 • precyzyjność,
 • skuteczność,
 • możliwość usunięcia dużych obszarów tkanki tłuszczowej,
 • dostęp do tzw. trudnych stref: okolic pośladków i krocza, łydek,
 • trwałe efekty bez widocznych nierówności na powierzchni skóry,
 • zredukowanie do minimum krwiaków, siniaków i obrzęków,
 • krótki czas rekonwalescencji,
 • możliwość przeprowadzenia zabiegu w znieczuleniu miejscowym bądź ogólnym,
 • brak hospitalizacji,
 • możliwość przeszczepu odessanej tkanki tłuszczowej w inne partie ciała.

Zabieg liposukcji infradźwiękowej NIL można wykonać w Bieńkowscy Clinic.

 

Materiał partnera