Megan Fox, 35-letnia gwiazda w swoim najnowszym wywiadzie dla brytyjskiego „Glamour” otwiera się na temat „ośmieszenia” jakiego zaznała w Hollywood. Chodzi o jej przeciwstawianiu się mizoginii zanim „stało się to modne”.

Megan Fox: „Pijemy naszą krew w celach rytualnych”

Megan Fox wyprzedziła ruch #metoo

Megan Fox często mówiła o byciu uprzedmiotowioną na planach Michaela Baya m.in. w jednym  z wywiadów w „Jimmy Kimmel Live” powiedziała, jak przerażające było tańczenie w bikini pod wodospadem w wieku 15 lat podczas kręcenia sceny w „Źli chłopcy II”. Fox przyznała, że zwrócenie uwagi na mizoginię w Hollywood na długo przed ruchem #MeToo sprawiło, że stała się źle odbierana:

Myślę, że wyprzedziłam ruch #MeToo o prawie dekadę – powiedziała Megan. Zawsze wypowiadałam się przeciwko niektórym obraźliwym, mizoginistycznym, patriarchalnym rzeczom, które miały miejsce w Hollywood w 2008 i 2009 roku, zanim ludzie byli gotowi to zaakceptować lub tolerować. I faktycznie zostałam wyśmiana za to, że to zrobiłam. Myślę, że ludzie potrzebowali na to czasu.

Megan mimo iż jej sprzeciw był niezbyt dobrze odbierany, nie żałuje, że mówiła o tym głośno. Nawet gdy Fox próbowała podjąć się bardziej feministycznej pracy, na przykład w kultowym klasycznym horrorze Karyna Kusamy „Ciało Jennifer”, wciąż spotykała się ze złą prasą i recenzjami, które nazywały jej postać „płytką”.

Tak Brian Austin Green zareagował na wieści o zaręczynach Megan Fox

Nigdy nie czułam się całkowicie włączona w społeczność feministyczną i nadal uważam, że jest to trudne  – powiedział Fox. Cokolwiek w nich prowokuję, nie jest czymś, co mogą dobrze strawić i wraca to do mnie, ponieważ odrzucają mnie z tych powodów. I po prostu nie sądzę, że byłam bardzo współczującą ofiarą.

To nie jedyne szczere wyznanie, jakie Fox zamieściła w wywiadzie dla Glamour. Otworzyła się także na temat niecodziennych praktyk, jakie mają miejsce w jej związku. Więcej przeczytasz o tym TUTAJ.

Megan Fox i Machine Gun Kelly Fot. BACKGRID / Backgrid UK / Forum

Megan Fox i Machine Gun Kelly Fot. ANDREW KELLY / Reuters / Forum

Megan Fox i MGK Fot. Maciel / BACKGRID / Backgrid USA / Forum