Książę Harry (38 l.) i Meghan Markle (41 l.) zostali uhonorowani nagrodą podczas gali Ripple of Hope Awards 2022 we wtorek wieczorem. Para mówiła o OPESJI i oporze.

Książę i księżna Sussex dołączyli m.in. do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, jako „wzorowi przywódcy w rządzie, biznesie, aktywiźmie i rozrywce, którzy wykazali niezachwiane zaangażowanie w zmiany społeczne i pracowali na rzecz ochrony i postępu równości, sprawiedliwości i praw człowieka”.

Ludzie boją się pracować z Meghan Markle

Kerry Kennedy, która wręczyła im nagrodę pochwaliła ich za „pojawienie się” i ujawniła, że Fundacja Roberta F. Kennedy’ego wręcza im nagrodę za walkę z rasizmem w rodzinie królewskiej.

Meghan Markle i książę Harry uhonorowani

Meghan Markle pochwaliła ojca Kerry, Roberta F. Kennedy’ego, mówiąc: „Nieustanne marzenie RFK o sprawiedliwym i pokojowym świecie to znacznie więcej niż zwykła nadzieja. To bezpośrednie pytanie, konkretne wyzwanie, wezwanie do działania, test indywidualnej odwagi i zbiorowego ducha.

Meghan Markle zaskakuje wyznaniem o sobie

Jego apel do ludzkości jest dziś tak samo aktualny, jak w 1966 roku, kiedy stanął przed Uniwersytetem w Kapsztadzie, miejscem, które odwiedziliśmy i które jest nam bliskie. I przedstawił wizję wspólnego dobra społeczeństwa, dodała.

Zaś książę Harry wspomniał słowa Bobby’ego Kennedy’ego, którego zacytował: Za każdym razem, gdy mężczyzna staje w obronie ideału, działa na rzecz poprawy losu innych lub walczy z niesprawiedliwością, wysyła maleńką falę nadziei.