Michael Douglas (70 l.), który z żoną Catheriną Zetą-Jones wychowuje dwoje dzieci, opowiedział ostatnio o przykrym doświadczeniu, które miało miejsce w ubiegłym roku, gdy gwiazdor razem z rodziną wypoczywał w Europie.

– Podczas naszego pobytu w hotelu, nasz syn Dylan (14 l.) poszedł na basen. Wkrótce potem wrócił zmartwiony do pokoju. Okazało się, że na basenie był mężczyzna, który zaczął wykrzykiwać pod adresem Dylana obraźliwe słowa – wspomina aktor.

– Gapiłem się na niego nie mogąc zrozumieć, o co chodzi. I nagle zdałem sobie sprawę, co było przyczyną całego zajścia. Dylan miał na sobie gwiazdę Dawida – mówi gwiazdor.

Douglas poszedł na basen. Odnalazł mężczyznę, który obrażał jego syna:

– Rozmawialiśmy. To nie była przyjemna pogawędka. Po wszystkim poszedłem do mojego syna i powiedziałem mu: „Dylan, po raz pierwszy miałeś okazję poczuć smak antysemityzmu.

Douglas, którego 98-letni ojciec, Kirk Douglas, jest Żydem, podkreśla, że na co dzień jego rodzina nie spotyka się z antysemickimi hasłami. Mówi, że w Stanach takie zjawisko nie jest zbyt częste. Dodaje jednak, że wolałby nigdy nie dawać podobnej lekcji synowi. I że ma nadzieję, że jego wnuk nie będzie musiał doświadczać tego, co Dylan.

Michael Douglas: Mój syn padł ofiarą antysemityzmu

Michael Douglas: Mój syn padł ofiarą antysemityzmu