Michael Kors ogłosił dziś, że zrezygnował z Nowojorskiego Tygodnia Mody zaplanowanego w tym roku od 14 września, na rzecz wiosennej prezentacji kolekcji w 2021 roku.

Michael Kors rezygnuje z Nowojorskiego Tygodnia Mody

Internautki oszalały na punkcie tych butów Anny Lewandowskiej. Wcale nie są drogie!

Amerykański gigant mody przejdzie do produkcji dwóch kolekcji rocznie i będzie najpierw sprzedawał ubrania hurtownikom, zanim zaprezentuje swój produkt publiczności. Michael Kors jest pierwszą marką modową, która ogłasza, że nie będzie już działać zgodnie z tradycyjnym kalendarzem mody.

Od dawna myślałem nad tym, że kalendarz mody powinien się zmienić. To jest ekscytujące dla mnie, że jest otwarty dialog w społeczności modowej na temat kalendarza – od Giorgio Armaniego, Dries Van Noten, Gucciego, YSL i dużych sprzedawców detalicznych na całym świecie – tłumaczy Kors.

Kylie Jenner z tłustymi włosami i w czarnych rajtkach – tak wygląda jej pupa bez photoshopa (ZDJĘCIA)

Dodaje, że cieszy się również z tego, że pojawiły się rozmowy na temat spowolnienia procesu tworzenia kolekcji na rzecz udoskonalenia naszej pracy.

Wszyscy mieliśmy czas na refleksję i analizę. Myślę, że wielu zgadza się ze mną, że nadszedł czas na nowe podejście do nowej ery – napisał Kors w oświadczeniu.

Kolczyki księżnej Kate zrobiły furorę na jednej z rozmów video. Ich cena zaskakuje

Branża modowa mocno ucierpiała przez koronawirusa, a także protestami Black Lives Matter w USA. Z tego powodu nastąpiły opóźnienia w produkcji i dostawach. Kors stwierdził, że projektanci powinni dać czas konsumentom na pochłonięcie i wykorzystanie jesiennej kolekcji.