Bartek Królik, który w przeszłości współtworzył zespół Sistars, a także nagrywał z Agnieszką Chylińską, został ojcem. Na świat przyszło drugie dziecko Bartka, córeczka Jagoda.

O tym, jak 11-letnia córka ZGASIŁA Bena Afflecka

Muzyka pochwalił się na Instagramie fotką z maleństwem. Dodał, że dziewczynka ma zespół Downa.

MOJA CÓRECZKA
JAGODA 🐰 ur. 7.07.2017
#bardziejkochani #downsyndrome #t21 #zespoldowna #liniaprosta #trisomy21
#21chromosomes
– napisał.

Fani gratulują:

Gratulacje, córeczka jest śliczna 😍😍😍, przed wami cudowny czas, bedą i ciężkie chwile – jak w życiu, ale miłość dziecka wszystko wynagrodzi. Pozdrawiam i mamie życzę przespanych nocy 😜

Super Mała! Gratulacje! Mam taką samą …ale już 4 letnią. Wymiata!

Gratuluję i życzę dużo siły i zdrowia dla całej rodziny.

Cristiano Ronaldo zdradził, ile chce mieć dzieci! Szokująca liczba

Padają słowa zrozumienia:

Mam syna z zespołem Downa, ma 8 lat, jest moim dzieckiem tak samo jak jego młodsza siostra. Pamietajmy ze to nie jest choroba psychiczna, z zespołem można żyć, uczyć się, pracować, zakochać. Ja nie lubię jeśli ktoś mówi do mnie „jak ja cię podziwiam”, bo każda matka kocha swoje dziecko czy jest chude, grube, rude, blond, ma piegi albo odstające uszy. W dzisiejszych czasach nie ma ograniczeń, nawet jeśli jest ktoś wśród nas „inny” niż my nie znaczy ze gorszy. Kuba chodzi do szkoły podstawowej, nie szkoły specjalnej. Jego rozumienie świata jest inne, ale na pewno nie gorsze. Ma mnóstwo przyjaciół którzy nie traktują go wyjątkowo, albo specjalnie. Niestety mniemanie zwłaszcza Europy wschodniej o ZD jest bardzo ograniczone. Na zachodzie ludzie z ZD funkcjonują w społeczeństwie, nikt nie traktuje ich inaczej. Czego życzę nowym rodzicom to cierpliwości, ale tego się życzy każdemu nowemu rodzicu. Gratuluje z całego serca o życzę zdrówka dla całej Rodziny. 😘❤️ – piszą internauci.

Na komentarze sugerujące, że trudno być rodzicem dziecka z ZD, padają odpowiedzi:

Skąd wiesz, że nie dałbyś rady? Dziecko to krew z naszej krwi, nie ma, że nie dam rady! A jak dziecko urodzi się zdrowe a zachoruje z czasem też byś się „wymiksował”?

W rozmowie z wp.pl królik powiedział:

Kolejny raz w swojej „człowieczej karierze” będę się mierzył z życiem. Zarówno z problemami zdrowotnymi mojego dziecka, jak i tymi „zewnętrznymi”, socjalnymi, z którymi ludzie z zespołem Downa cały czas się borykają ze względu na ciągły niedostatek akceptacji ze strony społeczeństwa.