Eurowizyjny sukces Roksany Węgiel był szeroko komentowany nawet przez przeciwników odrobinę kiczowatego konkursu. Młodziutka wokalistka zwyciężyła Eurowizję dla dzieci, dzięki czemu Polska miała prawo do starania się o organizację finału kolejnej edycji. Jak poinformowała Telewizja Polska i Europejska Unia Nadawców kolejna, skorzystaliśmy z tej szansy, a kolejna Eurowizja Junior odbędzie się właśnie w Polsce.

Wszystko o 13-letniej Roksanie Węgiel! Jaka jest prywatnie? Jakie ma pasje?

Jesteśmy zachwyceni tym, że możemy ogłosić Polskę jako gospodarza najbliższej imprezy, a TVP jako oficjalnego nadawcę Eurowizji Junior 2019. Przy tej okazji ponownie chciałem pogratulować Roksanie Węgiel jej spektakularnego zwycięstwa w tegorocznym konkursie. To zawsze ekscytujące, kiedy konkurs trafia do państwa, które debiutuje w roli gospodarza.

– powiedział Jon Ola Sand, dyrektor EBU.

Nie wiadomo jeszcze, w którym mieście odbędzie się impreza. Jacek Kurski w rozmowie z Wirtualnymi Mediami przyznał, że w Warszawie nie ma odpowiedniej hali widowiskowej.

Roksana Węgiel wróciła do Polski (ZDJĘCIA)

Myślicie, że ta decyzja sprawi, iż w Polsce wybuchnie prawdziwa eurowizyjna gorączka? Kto powinien nas reprezentować w kolejnej edycji konkursu? Macie już swoje typy?

Nareszcie! Polska zorganizuje Eurowizję

Nareszcie! Polska zorganizuje Eurowizję

Nareszcie! Polska zorganizuje Eurowizję