Nie żyje Janusz Majewski. Zmarł w wieku 92 lat. Reżyser znany z takich tytułów jak: „Sprawa Gorgonowej”, „C.K. Dezerterzy”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, jednak największą popularność przyniósł mu serial „Królowa Bona”.

Zobaczcie, jak Beata Ścibakówna ubrała się na 80 urodziny Jana Englerta. Fani oczarowani!

Zmarł Janusz Majewski

Informację o jego śmierci przekazało Stowarzyszenie Filmowców Polskich:

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dziś w nocy zmarł Janusz Majewski. Jeden z najbardziej znanych, cenionych i popularnych polskich reżyserów filmowych. Mistrz kina gatunkowego, scenarzysta, pisarz, wykładowca akademicki. Laureat Nagrody Specjalnej „Platynowe Lwy” za całokształt twórczości na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni (2016), Nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich za wybitne osiągnięcia artystyczne i wkład w rozwój polskiej kinematografii oraz Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” za Osiągnięcia Życia. Wieloletni prezes Stowarzyszenia Filmowców Polskich zaangażowany w sprawy polskiego środowiska filmowego.

Nie żyje popularny polski youtuber! Miał 35 lat

Na koniec w poście podkreślili, że „Janusz Majewski bardzo cenił sobie spotkania z publicznością, która kochała go i licznie uczestniczyła w Jego przeglądach, retrospektywach oraz spotkaniach autorskich”.

W październiku 2023 roku Stowarzyszenie Filmowców Polskich zorganizowało cieszącą się wielką popularnością retrospektywę Janusza Majewskiego, w której uczestniczył osobiście, każdego dnia. W listopadzie był zaś gościem Romana Polańskiego na przeglądzie jego filmów w kinie Kultura.

James Morrison stracił żonę, z którą przeżył ponad 20 lat. Kobieta zmarła w wieku 45 lat

scena z: Janusz Majewski, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA