Nie żyje Diego Armando Maradona – jeden z największych piłkarzy w historii futbolu. Jak podaje argentyński serwis „Clarin„, Maradona zmarł wskutek zatrzymania krążenia i oddechu. Zmarł w wieku 60 lat.

Wiadomości docierające z Argentyny są jak zimny prysznic dla świata piłki nożnej. Diego Armando Maradona odszedł w swoim domu wskutek zatrzymania krążenia. Dwa tygodnie temu przeszedł operację mózgu – pierwsza informacja opublikowana została przez włoską „La Gazzetta dello Sport”.

Nie żyje Diego Armando Maradona

Hazard, uzależnienie, alkohol i bankructwo – Piłkarze, którzy źle zakończyli karierę

Maradona miał poważne problemy zdrowotne. Na początku listopada trafił do szpitala i przeszedł pilną operację mózgu. Kilka dni po operacji piłkarz wrócił do domu. Natomiast już wcześniej miał problemy ze zdrowiem. Rok temu trafił do szpitala ze względu na krwawienie w układzie pokarmowym, a dwa lata temu zasłabł podczas meczu mistrzostw świata w Rosji. Nieoficjalnie mówi się, że piłkarz nie dbał o swoje zdrowie i prowadził imprezowy tryb życia.

Kim jest Diego Armando Maradona?

Diego Armando Maradona jeden z najlepszych piłkarzy świata – tytuł mistrza świata zdobył w 1986 i wicemistrza w 1990 roku. Grał w Boca Juniors, Barcelonie i SSC Napoli, w którym zdobył Puchar Włoch (1987) i Puchar UEFA (1989). Miał na swoim koncie ponad 90 meczów dla reprezentacji Argentyny.

Hazard, narkotyki, alkohol, bankructwo. Tak zakończyli karierę znani PIŁKARZE!

Diego z córką Dalmą

Premiera filmu. Diego z córką Dalmą w 2008 roku Fot. ÂNational Pictures / TopFoto / Topfoto / Forum

Diego Maradona w 2018 roku

Diego Maradona i jego partnerka podczas World Cup soccer w Moskwie w 2018 roku. Fot. DIRK WAEM / Belga Press / Forum

Diego Maradona w 2019 roku. Fot. Demian Alday Estevez / EFE / Forum

Diego Armando Maradona w 1982 roku. Fot. Werek / SZ-Photo / Forum