Marek Borowiec od 1981 roku był związany z Radiem Szczecin, dla którego pracował aż do 2021 roku. Jego głos kojarzył każdy mieszkaniec Szczecina, a w szczególności kierowcy i osoby poruszające się komunikacją miejską – ci pierwsi mieli okazję posłuchać go w audycji „Auto Radio” lub „Lato Kierowców”, gdzie wypowiadał się jako ekspert od motoryzacji i ruchu drogowego.

Z kolei tym drugim wskazywał drogę, zapowiadając przystanki w autobusach i tramwajach. Prócz tego dziennikarz w Programie Trzecim Polskiego Radia poprowadził audycję „Zapraszamy do Trójki” oraz relacjonował pobyt papieża Jana Pawła II w Szczecinie w 1987 roku dla Radia Szczecin.

Nie żyje Maciej Trojanowski! Prowadził paranormalny program „Nie do wiary”

Nie żyje Marek Borowiec, legendarny głos Radia Szczecin

Dziś media obiegła tragiczna informacja – Marek Borowiec zmarł w wieku 70 lat. O śmierci powiadomiła rodzina rodzina zmarłego, a także koledzy z branży:

Jego głos w Szczecinie znali wszyscy. Kierowcy z codziennych serwisów auto radia i Lata Kierowców. Pasażerowie komunikacji z autobusów i tramwajów. Odszedł Marek Borowiec.
Były lata kiedy siedzieliśmy biurko w biurko w @radioszczecin. Poranne dyżury z Nim były zawsze ekscytujące. Nie był nieskazitelny, ale był dobrym kolegą.
Zimą 2021 roku prawie w tym samym czasie trafiliśmy do dwóch różnych szpitali. Spotkaliśmy się jeszcze później w jego mieszkaniu na piwie. Wczoraj pomyślałem: muszę zadzwonić do Marka. Nie zdążyłem.
Marek to nie tylko samochody, to także opowieści o żonie, wnuczce, działce, rybach. Pasja do skoków narciarskich i siatkówki. Magazyn „Pulsar”, „Studio Bałtyk”, „Zapraszamy do Trójki”. Relacje z wizyty Jana Pawła II w Szczecinie.
Niech spoczywa w pokoju.

Nasze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Marka.

Nie żyje Wojciech Korda. Lider Niebiesko-Czarnych przeszedł SZEŚĆ udarów!