Jerzy Urban był jedną z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych osób w kraju. Były rzecznik prasowy PRL-owskiego rządu, potem szef antyklerykalnego tygodnika „NIE” słynął z niewyparzonego języka i kontrowersyjnych poglądów. Zmarł w 2022 roku w wieku 89 lat. Do śmierci żoną Urbana była Małgorzata Daniszewska, z którą spędził 30 lat życia. Po śmierci polityka, wdowa przejęła całość jego udziałów w spółce URMA i stała się główną właścicielką oraz wydawczynią tygodnika „NIE”.

Nie żyje wieloletni muzyk Kultu. „Skończyła się właśnie pewna epoka”

Nie żyje Małgorzata Daniszewska, wdowa po Jerzym Urbanie

We wtorek 3 października 2023 media obiegła wieść o śmierci Małgorzaty. Żona Jerzego Urbana odeszła w pierwszą rocznicę śmierci męża w wieku 68 lat. O jej śmierci poinformował redaktor naczelny tygodnika „NIE” za pośrednictwem Facebooka:

W pierwszą rocznicę śmierci Jerzego Urbana zmarła Gosia Daniszewska, żona Urbana, właścicielka i wydawczyni tygodnika „NIE”. W redakcji nazywana przez analogię do Urbana-Tatusia – Mamusią. Byli niezwykła parą i niezwykle się kochali. Razem tworzyli i redagowali tygodnik. Marcie wyrazy szczerego współczucia

Nie żyje partner Sandry Bullock! „Był miłością mojego życia”

pasekkozak