Nie żyje Tatjana Patitz – jedna z najpopularniejszych modelek lat 80. i 90., która sławę zyskała dzięki słynnej sesji z 1990 roku. Zapozowała wtedy u boku gwiazd takich jak Naomi Campbell, Cindy Crawford, Lindy Evangelisty i Christy Turlington na okładce brytyjskiego „Vogue”. Modelka wystąpiła też w teledysku George’a Michaela „Freedom”. W latach 90. okrzyknięto ją jedną z „original supermodels”. Tatjana oficjalnie zakończyła swoją karierę w 2002 roku.

Jak się starzeją supermodelki? Cindy Crawford była na szczycie 20 lat temu

Nie żyje niemiecka supermodelka Tatjana Patitz

O jej nagłej śmierci w wieku 56 lat poinformował w środę magazyn „Vogue”, a w rozmowie z CNN agentka modelki zdradziła, że Patitz zmarła na raka piersi.

Wśród pożegnań i kondolencji nie zabrakło kilku słów od koleżanek z wybiegów – Tatjanę pożegnała m.in Cindy Crawford:

Byłyśmy dziećmi w branży mody i czuję, że dorastałyśmy razem. Brałyśmy udział w tak wielu sesjach zdjęciowych i za kulisami pokazów. Uważałam ją za osobę o łagodnym usposobieniu, wrażliwą, życzliwą, dociekliwą i, kto mógłby kiedykolwiek zapomnieć te przeszywające oczy. Jej miłość do zwierząt i natury była zaraźliwa. Składam kondolencje jej rodzinie.

Oraz Anna Wintour:

Tatjana zawsze była europejskim symbolem szyku, jakby Romy Schneider spotkała się z Moniką Vitti. Była znacznie mniej widoczna niż jej rówieśniczki, bardziej tajemnicza, doroślejsza, nieosiągalna i to miało swój urok

Nasze kondolencje dla rodziny i bliskich Tatjany.