W 2007 roku Amanda Knox (36 l.) i jej ówczesny chłopak Raffaele Sollecito zostali skazani za zamordowanie jej 21-letniej brytyjskiej współlokatorki, Meredith Kercher, podczas gdy oboje studiowali na Erasumusie  w Perugii we Włoszech. Meredith Kercher została znaleziona martwa w ich wspólnym domu z 40 ranami kłutymi i poderżniętym gardłem. Ofiara przed śmiercią była także wykorzystana seksualnie. Dziś aktywistka i podcasterka znów wraca przed sąd.

Amanda Knox znów stanie przed sądem. Uniewiniona, a jednak winna?

Amanda Knox, która ówcześnie miała 20 lat spędziła 4 lata w więzieniu, wielokrotnie występując do sądu, aby oczyścić swoje imię. W 2011 roku wyroki skazujące ją i Sollecito za morderstwo zostały uchylone. W 2015 r. oboje zostali oficjalnie uniewinnieni przez Sąd Kasacyjny, najwyższy sąd we Włoszech.

Jednak nie był to koniec jej problemów. W 2009 roku, będąc jeszcze w więzieniu, została skazana za pomówienie i niesłuszne oskarżenie kongijskiego właściciela baru Patricka Lumumby, o zamordowanie Kercher, mimo że szybko wycofała się wówczas z oskarżenia.

Italy, Perugia: Amanda Knox asks the court to block the distribution of the lifetime movie about her murder conviction

Amanda Knox nigdy nie uwolni się przeszłości?

Knox, która ówcześnie składała zeznania nie mówiła o włosku i przez to doszło do wielu błędów, w tym ze strony policji, która przy zeznaniach nie zapewniła tłumacza biegłego. W 2016 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że podczas przesłuchań naruszono jej prawa.

Aktualnie Amanda Knox sądzona jest „zaocznie”, gdyż przebywa w USA, aby „opiekować się dwójką małych dzieci, z których jedno urodziło się niedawno”.

Zamordowała swoją mamę, po 7 latach wyszła z więzienia

Amanda Knox w czasie składania zeznań napisała odręczną notatkę oskarżającą Lumumbę, przez co ten został zatrzymany i spędził 10 dni w areszcie. Do czasu aż potwierdzono jego alibi. Dziś Knox ponownie walczy o oczyszczenie z zarzutów o oszczerstwo Lumumby…

Historia Amandy Knox została przeniesiona na ekran. Serial Hulu pojawi się na tej platformie już niedługo. W rolę Knox wcieliła się córka Andie MacDowell – Margaret Qualley.