Tomasz Komenda został skazany za brutalne zgwałcenie w sylwestrową noc 1996 roku 15-letnią Małgosię z Miłoszyc. Nastolatka zmarła z wykrwawienia i wyziębienia. Po 18 latach uniewinniono Komendę, gdy sprawą zajął się funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego Policji.

Tomasz Komenda odpowiada na wywiad rodziny!

Teresa Klemańska komentuje umorzenie sprawy Tomasza Komendy

Na początku stycznia Prokuratura Okręgowa w Łodzi umorzyła postępowanie prowadzone w celu wyjaśnienia, kto stoi za niesłusznym aresztowaniem i skazaniem Tomasza Komendy na 25 lat więzienia. W ten sposób nikt nie poniesie odpowiedzialności. Natomiast postanowienie prokuratury nie jest jednak prawomocne i można się jeszcze od niego odwołać.

Teraz Teresa Klemańska, mama Tomasza Komendy zabrała głos. Tak komentuje w rozmowie z Onetem decyzję Prokuratury Okręgowej w Łodzi.

Pamiętam, jak pani prokurator z Łodzi płakała razem ze mną, mówiła, że mnie rozumie i tak tego nie zostawi. Spojrzała mi w oczy i powiedziała: „Pani Teresko, obiecuję, że winni będą siedzieć”. Czekałam na to. Po co to było, skoro nic nie zrobiła? – mówi teraz matka Tomasza Komendy.

Bracia Collins zdradzają, co słychać u Tomasza Komendy: „Rozmawialiśmy z nim wczoraj” (WIDEO)

Uważa, że pani prokurator niczego nie wyjaśniła, a awans dostała: „To żadna tajemnica. To samo było z prokuratorem Bartoszem Biernatem, który już 10 lat wcześniej wiedział, że Tomek jest niewinny, nie kiwnął palcem w jego sprawie, ale medal dostał”. 

Nikogo nie było stać, żeby powiedzieć „przepraszam”. Za te lata cierpień nie otrzymaliśmy od państwa żadnej pomocy, nawet psychologicznej. Nic. Gdzie się odwołać, do kogo? – wraca wspomnieniami Klemańska.

Tomasz Komenda nie ma kontaktu z mamą?!

Młodszy brat Tomasza Komendy zauważa, że bezsensownie całą rodzinę ciągnęli na przesłuchania i rozdrapywali rany: „Po co oni w ogóle zaczynali tę sprawę? Przecież mogli od razu powiedzieć, że to na nic. Wszystko było robione pod publiczkę. Po co cisnęli nas, żebyśmy mówili im o wszystkim i żebyśmy przekonali Tomka, by jeszcze raz wszystko im opowiedział? Tylko nas ciągano po prokuraturze, a ci, którzy wsadzili Tomka do więzienia, nawet nie byli wzywani”. 

Braci Collins zakończyli współpracę z Tomaszem Komendą. Podali powód

Braci Collins zakończyli współpracę z Tomaszem Komendą. Podali powód

Fot. Michal Dyjuk / Forum

Teresa Klemańska, Tomasz Komenda

Warszawa, 16.05.2018. Konferencja prasowa Tomasza Komendy po uniewinnieniu przez Sad Najwyzszy; n/z Teresa Klemanska, Tomasz Komenda.,Image: 428545448, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Michal Dyjuk / Forum

Fot. Krzysztof Kaniewski / Zuma Press / Forum