W książce Jamesa Gavina „George Michael: A Life”, która do sprzedaży w Wielkiej Brytanii wchodzi 28 czerwca, autor omawia związek księżnej Diany i George’a Michaela. Biografia trafia na półki sklepowe 3 dni po tym, jak piosenkarz skończyłby 59 lat i ponad 5 lat po tym, jak znaleziono go martwego w Boże Narodzenie 2016 roku.

Wow! Elizabeth Debicki wygląda identycznie jak księżna Diana

Księżna Diana i Georg Michael

Autor książki twierdzi się, że ówcześnie zamężna księżna Walii zakochała się w piosenkarzu. Wiedząc o tym, Michael, który potajemnie był gejem, trzymał ją w „ostrożnym dystansie”, jednocześnie utrzymując przyjaźń, która wiązała się z lunchami w Pałacu Kensington. Byli na tyle blisko, że dzwoniła do niego w domu, a on nazywał ją „kochaniem”, a nawet dał jej złoty zegarek.

Księżna Diana zakochana w George’u Michaelu

Patrząc na ich życie, wydaje się, że księżna i gwiazda popu mieli wiele wspólnego. Michael miał swój pierwszy hit z duetem Wham! w 1982 roku. Rok wcześniej Lady Diana Spencer trafiła na pierwsze strony gazet na całym świecie dzięki zaręczynom z księciem Karolem. Obaj mieli po 19 lat, kiedy znaleźli sławę.

To o żonach synów myślałaby księżna Diana, w oczach księżnej Yorku

Od ich pierwszego spotkania było jasne, że Diana była wielce oczarowana, twierdzi Gavin w swojej książce. Pisze: „Księżna Diana powiedziała o nim, że jest „wspaniały”, on zaś odpowiedział >Dziękuję, proszę pani także nieźle sobie pani radzi<. Tak zaczęła się niezręczna 12-letnia przyjaźń między zakochaną arystokratką a idolem muzycznym”.

Fot. Forum