Olga Bołądź odda szpik
Olga Bołądź wystąpiła w filmie Nad życie gdzie zagrała chorą na białaczkę Agatę Mróz. Od tego momentu zaangażowała się w akcję oddawania szpiku i być może niedługo sama będzie mogła zostać dawcą i pomóc osobie z chorobą nowotworową.
– W moim przypadku o byciu dawcą zadecydował właśnie film. Długo się zbierałam z myślą, że to zrobię, potem nie wiedziałam gdzie – bo człowiek zawsze wynajduje sobie usprawiedliwienia – powiedziała dziennikarzom podczas gali fundacji Życie Agaty Bołądź. – Dwa lata temu, kiedy dowiedziałam się, że wygrałam casting do roli Agaty Mróz to w ramach akcji miesięcznika PANI i fundacji Przeciwko Leukemii oddałam krew. Namawiam do tego wszystkich.
Aktorka podzieliła się informacją, że otrzymała telefon z Londynu, gdzie na jej szpik czeka kobieta chora na białaczkę.
– Ten telefon to niesamowite szczęście, bo w przeciągu dwóch lat zadzwonił już po raz drugi. Moja rodzina nagle się powiększyła. Krew do banku szpiku oddała cała moja rodzina i przyjaciele. Teraz trzymam kciuki za przygotowania biorcy do zabiegu. Mamy zgodność stuprocentową, tak jak było to w przypadku Maćka Stuhra i Patrycji. Wiem, że jest to kobieta w średnim wieku. Wiem też, że wszystkie inne terapie w jej wypadku zawiodły. Wszystko odbędzie się w Polsce, w lipcu. Nie wymaga to z mojej strony żadnych przygotowań, bo moja krew jest odpowiednia. Trzymam kciuki za tę kobietę, za to, żeby była zdrowa – wyznała Olga.
My również trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem!

nie oddała chyba ze strachu zaszła w ciążę
Talie, 09-06-12, 18:22 napisał(a):gość, 09-06-12, 10:39 napisał(a):Olga Bołądź oddaje szpik kostny.O tym trąbią wszystkie portale .bo jest sławna.Ale jak jakiś przeciętny człowiek oddaje szpik kostny i ratuje komuś życie,to nikt o niczym nie wie.Nawet jak gwiazda, (a nie np przeciętny człowiek) wyjdzie na imprezę bez majtek, to też “trąbią wszystkie portale”, bo o osobach znanych chcą ludzie czytać. Trudno, żeby na Kozaku pojawiały się artykuły o tysiącach dawców i to najlepiej jeszcze o każdym z osobna… Poza tym, to dobrze że wspomniała o tym w mediach może dzięki temu ludzie zaczną brać z niej przykład i będzie więcej dawców, oby coraz więcej gwiazd do tego namawiałoW pełni zgodzę się z autorką drugiego komentarza.
gość, 09-06-12, 10:39 napisał(a):Olga Bołądź oddaje szpik kostny.O tym trąbią wszystkie portale .bo jest sławna.Ale jak jakiś przeciętny człowiek oddaje szpik kostny i ratuje komuś życie,to nikt o niczym nie wie.Nawet jak gwiazda, (a nie np przeciętny człowiek) wyjdzie na imprezę bez majtek, to też “trąbią wszystkie portale”, bo o osobach znanych chcą ludzie czytać. Trudno, żeby na Kozaku pojawiały się artykuły o tysiącach dawców i to najlepiej jeszcze o każdym z osobna… Poza tym, to dobrze że wspomniała o tym w mediach może dzięki temu ludzie zaczną brać z niej przykład i będzie więcej dawców, oby coraz więcej gwiazd do tego namawiało
Olga Bołądź oddaje szpik kostny.O tym trąbią wszystkie portale .bo jest sławna.Ale jak jakiś przeciętny człowiek oddaje szpik kostny i ratuje komuś życie,to nikt o niczym nie wie.
gość, 09-06-12, 10:39 napisał(a):Olga Bołądź oddaje szpik kostny.O tym trąbią wszystkie portale .bo jest sławna.Ale jak jakiś przeciętny człowiek oddaje szpik kostny i ratuje komuś życie,to nikt o niczym nie wie.Czy tylko to stoi na przeszkodzie, abyś i Ty została dawcą szpiku?
gość, 09-06-12, 09:03 napisał(a):NO I CO? SZUM MEDIALNY MUSI BYC JAK ZAWSZE,PO CO ZROBIC COS DOBREGO PO CICHU?a ty oddajesz krew i jestes w banku dawcy szpiku?….jesli nie,to prosze ucisz sie,bo nie wiesz,czym jest moznosc uratowania komus zycia,a ze rozglos…i owszem musi byc,zeby wiecej ludzi sie zglaszalo!
gość, 09-06-12, 09:27 napisał(a):fundacji Agaty Bołądz?? a nie Mróz ? ludzie ! gdzie sie podzial profesjonalizm czytajcie teksty przed wstawieniem ;/ Naucz się czytać: “Życia Agaty” powiedziała Bołądź.
gość, 09-06-12, 09:03 napisał(a):NO I CO? SZUM MEDIALNY MUSI BYC JAK ZAWSZE,PO CO ZROBIC COS DOBREGO PO CICHU?nie, nie po cichu.takie czyny należy nagłaśniac tak aby dotarły do jak największej liczby osób;)
gość, 09-06-12, 09:29 napisał(a):gość, 09-06-12, 09:03 napisał(a):NO I CO? SZUM MEDIALNY MUSI BYC JAK ZAWSZE,PO CO ZROBIC COS DOBREGO PO CICHU?nie, nie po cichu.takie czyny należy nagłaśniac tak aby dotarły do jak największej liczby osób;)akurat uważam, że takie rzeczy trzeba nagłaśniać, bo może ludzie przestaną mieć obawy co do oddawania szpiku
fundacji Agaty Bołądz?? a nie Mróz ? ludzie ! gdzie sie podzial profesjonalizm czytajcie teksty przed wstawieniem ;/
NO I CO? SZUM MEDIALNY MUSI BYC JAK ZAWSZE,PO CO ZROBIC COS DOBREGO PO CICHU?