Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz podobno błagał swoich przyjaciół z Hollywood i USA, aby każdy z nich pożyczył mu 1 milion dolarów, aby mógł opłacić, m.in. pensje swoich pracowników, ponieważ jego aktywa są zamrożone przez władze światowe.

Szok! Tak teraz wygląda francuska willa córki Putina

Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz potrzebuje pieniędzy

Właściciel klubu piłkarskiego Chelsea desperacko prosi o pożyczki swoich wybitnych i wpływowych przyjaciół, aby utrzymać swoich pracowników. Tygodniowo kosztuje go to ok. 750 000 dolarów

Całe szczęście jego bogaci znajomi i współpracownicy nieufnie podchodzą do pożyczania mu pieniędzy. Nawet biorąc pod uwagę jego rozmowy pokojowe między Rosją, a Ukrainą.

Oligarcha prosi o pieniądze

Według doniesień, oligarcha odezwał się po pieniądze m.in. do hollywoodzkiego producenta i reżysera Bretta Ratnera i rodziny Rothschildów, ale chociaż są dobrymi przyjaciółmi, nie zgodzili się dać mu pieniędzy, ponieważ albo ich nie mają w płynnej gotówce, a ponadto nie jest jasne, jakie są tego konsekwencje w świetle prawa międzynarodowego.

Przyjaciele błagają kochankę Putina o rozmowę z Putinem

Wielka Brytania i Unia Europejska nałożyły sankcje na Romana Abramowicza, którego majątek netto wynosi ok. 14,3 miliarda dolarów.

Roman Abramowicz i Darja Zukowa podczas meczu Chelsea w 2010 Fot. Aleksiej Witwicki / Forum

Roman Abramovich Fot. Sergei Karpukhin/TASS