Dzisiaj oficjalnie ogłoszono, że to Jerzy Brzęczek zastąpi Adama Nawałkę w roli selekcjonera polskiej drużyny narodowej w piłce nożnej.

Kuba Błaszczykowski ma serce większe niż Cristiano Ronaldo

Nowy trener to byłym reprezentant Polski, wicemistrz olimpijski z Barcelony z 1992 roku. Jest wujkiem Jakuba Błaszczykowskiego. Co jeszcze wiemy o jego rodzinie?

Prawda jest taka, że niewiele. Jerzy bardzo chroni ich prywatności. O jego żonie wiemy tylko tyle, że bardzo wspierała go w trudnych chwilach, gdy została zamordowana jego siostra, mama Błaszczykowskiego. Jego syn Robert był zawodnikiem Błękitni Stargard i grał w III-ligowej Skrze Częstochowa. Porzucił jednak karierę piłkarską.

Trener ma dwóch synów. W rozmowie z Przeglądem sportowym Brzęczek zdradził, że myślał z żoną o trzecim dziecku, ale z pewnego powodu nie zdecydowali się na nie:

Kiedy urodził mi się pierwszy syn, trzy miesiące później zmarł mój ojciec. Gdy na świat przyszedł drugi syn, po miesiącu zginęła moja siostra. Kiedy Hania straciła życie, zastanawiałem się, czy to przypadek, czy jednak przeznaczenie. Myśleliśmy o trzecim dziecku, ale miałem wewnętrzne obawy, czy moje szczęście, radość z bycia ojcem nie powoduje, że ktoś zostaje mi odebrany. Nie mówiłem o tym głośno, ale w środku miałem takie rozterki. Nie zdecydowaliśmy się na trzecie dziecko, mamy dwóch synów… – zdradził trener.

Jerzy Brzęczek o MORDERSTWIE siostry: Hania była mamą Kuby Błaszczykowskiego

Wygląda na to, że żona selekcjonera nie zostanie gwiazdą portali plotkarskich ani tabloidów.

Drugą obok żony bardzo ważną kobietą w życiu Brzęczka jest jego mama.

Zawsze powtarzam, że podziwiam mamę, która mimo tylu tragicznych przeżyć, ma tak wiele energii i zawsze dawała nam wszystkim sił. – powiedział.

Oto, co wiemy o żonie nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka

Oto, co wiemy o żonie nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka

Oto, co wiemy o żonie nowego selekcjonera Jerzego Brzęczka