Paulina Młynarska (50 l.) tydzień temu zdecydowała się na odważne wyznanie. Dziennikarka poddała się podwójnej profilaktycznej mastektomii, operacji polegającej na usunięciu piersi, aby zapobiec rozwojowi nowotworu. Wykryto u niej zmiany morfologiczne, co znaczyło o wysokim ryzyku rozwinięcia się nowotworu w przyszłości.

Paulina Młynarska o mastektomii

Paulina Młynarska poddała się zabiegowi podwójnej masektomii: „Miałam jeszcze wybór”

Paulina Młynarska dzisiaj powróciła do tego wrażliwego tematu. Opowiedziała więcej o swojej operacji w Krytyce Politycznej. Wyznała, że cała procedura, badania, rozmyślanie nad operacją były rozciągnięte w czasie i to był kilkumiesięczny proces.

W takich sytuacjach nie ma jednej standardowej ani dobrej reakcji. Mam za sobą dość długą historię „przygód” piersiowych, ponieważ pierwszą operację usunięcia guzka przeszłam jako 21-latka i od tamtego czasu wiedziałam, że jako osoba będąca w grupie podwyższonego ryzyka muszę się bacznie obserwować. Nie zaniedbałam tego nigdy – tłumaczy.

Paulina Młynarska UDERZA w Małgorzatę Rozenek. MOCNY wpis

Paulina Młynarska nie ukrywa, że przeżyła coś okropnego, bo najpierw ucieszyła się, że nie ma raka, a dwie sekundy później usłyszała, że musi się leczyć tak, jakby na niego zachorowała.

Pamiętam, że jak automat ruszyłam wtedy na spacer z moimi psami. Szłam, trzęsłam się i huczało mi w głowie. Potem szybko przeskoczyłam do fazy targowania się. Zaczęłam wydzwaniać po różnych przychodniach, lekarzach, znajomych, nieznajomych, wypisywać chaotyczne maile, wypytywać o drugą, trzecią i kolejną opinię w nadziei, że może jest jeszcze jakaś trzecia, mniej inwazyjna opcja. I tu muszę podkreślić, że miałam wielkie szczęście i przywilej, bo pracując jako dziennikarka, poznałam wielu ekspertów i ekspertki związanych z tym tematem. Miałam więc do kogo zadzwonić i z kim pogadać. Wszystkim osobom, które poświęciły mi czas i służyły wiedzą, z tego miejsca dziękuję – mówi dziennikarka. 

Paulina Młynarska o publikacji wyroku TK: „Za mało leżących we własnych odchodach…”

Paulina Młynarska

scena z: Paulina Młynarska, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

Paulina Młynarska

scena z: Paulina Młynarska, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

paulina-mlynarska