Paweł Pawlikowski na wspólnym zdjęciu z Gagą i Cooperem
W nocy z 24 na 25 lutego odbędzie się 91. rozdanie Oscarów. Dla Polaków będzie to szczególna noc, bo zawalczymy, aż w trzech kategoriach.
Nietypowe przemówienie Pawlikowskiego po odebraniu Oscara
Zimna wojna została nominowana jako najlepszy film nieanglojęzyczny. Łukasz Żal powalczy o Oscara za najlepsze zdjęcia, a Paweł Pawlikowski stanie do boju o statuetkę dla najlepszego reżysera.
Oscarowe zdjęcie Pawła Pawlikowskiego
W tym roku nominowanych zostało ponad 200 osób w 24 kategoriach. Tradycyjnie przed wielkim wydarzeniem robi się tak zwane “oscarowe zdjęcie”. Każdy nominowany musi zapozować przed aparatem w eleganckim ubiorze z ogromną statuetką Oscara. Przed zrobieniem zdjęcia goście są jeszcze zaproszeni na lunch do hotelu Beverly Hilton w Beverly Hills.
Na oscarowym zdjęciu oczywiście zobaczymy Pawła Pawlikowskiego i najgorętsze gwiazdy ostatnich miesięcy, czyli Bradleya Coopera, Lady Gagę, czy Amy Adams.
Małgorzata Bela i Paweł Pawlikowski pobrali się
Będzie to już czwarta tak emocjonująca noc dla Polski. Pierwsza była w 2015 roku, kiedy reżyser odebrał statuetkę za film Ida, druga w 2003 roku, gdy Roman Polański wygrał nominację za Pianistę. Historyczną, pierwszą w historii Polski nominacją cieszyliśmy się w roku 1994, za film Krzysztofa Kieślowskiego Trzy kolory. Czerwony.


Autor tego wypoconego czegoś bo nie artykułu…żal.pl
A Ewa Braun i jej oskar za scenografię?
NÓŻ W WODZIE, FARAON, POTOP, ZIEMIA OBIECANA itd itd…..było trochę tych nominacji przed TRZEMA KOLORAMI.co za DZBAN pisał ten artykuł?
A Wajda i jego Oskar?
A Wajda i Oskar za całą twórczość????!!!
Łukasz Żal nasz nominowany operator też tam był, ale o nim jakoś nie wspominacie !