Piotr Kraśko nieco wstrząsnął Polską. Okazało się, że przez sześć lat jeździł samochodem bez prawa jazdy. Dziennikarz został skazany prawomocnym wyrokiem na grzywnę w wysokości 7,5 tys. zł oraz roczny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Piotr Krasko prowadził samochód przez wiele lat bez uprawnień!

Piotr Kraśko wydał oświadczenie

Piotr Kraśko został zatrzymany przez policję już w kwietniu, we wrześniu usłyszał prawomocny wyrok w łomżyńskim sądzie, a dopiero teraz sprawa wyszła na światło dzienne.

Piotr Kraśko w 2017 roku. Fot. AKPA/AKPA

Piotr Kraśko po lawinie nagłówków i szumu w mediach odniósł się do wyroku sądu. Przeprasza wszystkich i jest świadomy, że wielu zawiódł:

Wiele razy w tym miejscu używałem słowa „dziękuje” za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i żadne usprawiedliwienia tego nie zmienią – pisze dziennikarz.

Syn Piotra Kraśki i Karoliny Ferenstein wyprowadza się z Polski? „Dla wszystkich będzie to spore wyzwanie”

Przyznaje, że jego zachowanie było bardzo głupie, za które poniósł już konsekwencje:

Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było – było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam – oświadczył.

Piotr Kraśko na początki dostał karę 7500 zł grzywny i zakaz prowadzenia samochodu przez następny rok. Prokuratura odwołała się od tzw. wyroku nakazowego, ale następny sąd wydał ten sam wyrok, już prawomocny.

Piotr Kraśko w 2017 roku. Fot. AKPA/AKPA

Dziennikarz stracił prawo jazdy w 2009 roku za przekroczenie prędkości, a w 2015 roku odebrano mu uprawnienia. Przy rutynowej kontroli w 2021 roku wpadł w ręce policji.

Córka Piotra Kraśki ma NIETYPOWE marzenie. Zdradziła je Karolina Ferenstein

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko Fot. Podlewski/AKPA

Magdalena Mołek, Piotr Kraśko/fot. AKPA