Jacek Dehnel, polski pisarz poinformował w swoich mediach społecznościowych, że po 15 latach związku poślubił swojego partnera Piotra Tarczyńskiego.

Jak wyglądał pierwszy w historii homoseksualny ślub w RODZINIE KRÓLEWSKIEJ?

Kim jest Jacek Dehnel?

Jacek Dehnel jest pisarzem, malarzem i tłumaczem. Publikował m.in. w Przeglądzie Powszechnym i Zeszytach Poetyckich. Jego powieść Matka Makryna została nominowana do nagrody Nike. Razem z muzykiem Tymonem Tymańskim i dziennikarzem Maciejem Chmielem, prowadził w TVP1 program kulturalny ŁOSssKOT. Jest felietonistą portalu Wirtualna Polska i tygodnika Polityka.

Dehnel nie ukrywał nigdy swojej orientacji seksualnej i od lat warczy o prawa mniejszości w Polsce.

Kevin Spacey oskarżony o molestowanie. Teraz oświadcza: Wybrałem życie jako gej!

Kim jest Piotr Tarczyński, mąż Jacka Dehnela?

Piotr Tarczyński również jest pisarzem, a także tłumaczem, historykiem, amerykanistą. Wspólnie z Jackiem napisał książkę Tajemnica domu Helclów, która została nominowana w Plebicycie Książka Roku 2015 lubimyczytać.pl w kategorii Kryminał sensacja Thriller. Z Jackiem poznała ich wspólna przyjaciółka.

Jesteśmy żywym dowodem na to, że w dawnych czasach kojarzone małżeństwa wcale nie musiały być katastrofą, a wręcz przeciwnie – powiedział w wywiadzie z Vivą Piotr.

Ślub Jacka Dehnela z mężczyzną w Londynie

Jacek Dehnel i Piotr Tarczyński pobrali się 8. listopada 2018 roku w Londynie po 15 latach związku. Pisarz napisał w swoich mediach społecznościowych:

Wczoraj, 8 listopada 2018 roku, w piętnastą rocznicę naszego związku, wzięliśmy ślub w londyńskim ratuszu Wandsworth. Słońce zaszło, a potem wstało, niebo nie runęło nam na głowy – i najpewniej nie ucierpiało na tym dobro polskiej rodziny. Jedyna różnica polega na tym, że jesteśmy teraz husband and husband.
I choć w Polsce to niczego prawnie nie zmienia, skorzystanie z fundamentalnych praw człowieka było miłe, a nawet wzruszające. 🏳️‍🌈👬

Naukowcy odkryli istnienie „gejowskiej dłoni”. Orientację można wyczytać… z palców