10 lat temu zginęła Lisa Nicole Lopes z grupy TLC

przejdź do komentarzy

Okoliczności śmierci Left Eye wciąż budzą kontrowersje.

lisa nicole lopes lisa nicole lopes/Cover
W kwietniu 2002 roku Lisa "Left Eye" Nicole Lopes, członkini grupy TLC, wyjechała na wakacje do Hondurasu.

Na swoim koncie miała już mnóstwo sukcesów - nie tylko z zespołem, ale i solowych. Była znana w środowisku, udzielała się na płytach innych wykonawców. Wydawało się, że świat stoi przed nią otworem.

Podczas wakacji piosenkarka nakręciła o sobie film dokumentalny. Chodziła wszędzie z kamerą i opowiadała o swoim życiu. Mówiła o początkach zespołu TLC, o swoich zainteresowaniach - numerologii i reinkarnacji, o Tupacu, rodzinie, byłych związkach. Chciała, żeby wszyscy poznali ją taką, jaką była naprawdę.

W tym czasie zdarzył się wypadek. Lisa cofając samochodem potrąciła chłopca, którego nazwisko brzmiało Lopez. Chłopiec zmarł w szpitalu następnego dnia.

Wokalistka zapłaciła za pogrzeb. Pojawiły się u niej wątpliwości - mówiła, że "duch" pomylił nazwiska (Lopez zamiast Lopes) i że to ona miała zginąć, nie dziecko.

Kilka dni później, gdy prowadziła samochód, w którym siedziała jej siostra oraz ekipa zespołu Egypt, Left Eye zjechała na pobocze powodując wypadek. Wydarzenie zarejestrowała kamera. Choć pozostałe pasażerki wyszły z kolizji cało, Lisa zmarła około 20 minut później.

Na jej pogrzebie pojawiło się około 30 tysięcy ludzi. Piosenkarkę żegnali między innymi Whitney Houston, Jermaine Dupri, Usher.

Po śmierci Lisy, w 2009 roku ukazał się pośmiertny album piosenkarki - Eye Legacy.

Więcej informacji o wokalistce znajdziecie tutaj.


10 lat temu zginęła Lisa Nicole Lopez z grupy TLC

Lisa "Left Eye" w duecie z Melanie C

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!