14-letni muzułmanin Ahmed Mohamed aresztowany za... zegar

przejdź do komentarzy

Władze szkoły myślały, że to bomba.

ahmed mohamed ahmed mohamed/YouTube
Tym żyje teraz cała Ameryka Północna - 14-letni Ahmed Mohamed został aresztowany, bo do szkoły przyniósł… zegar, który sam skonstruował. Widocznie ktoś uznał, że to coś więcej, niż genialna praca małego konstruktora. Tak jest - policjanci myśleli, że chłopak zrobił bombę.

Ahmeda ostatecznie wypuszczono bez zarzutów (był jednak przesłuchiwany bez rodziców), ale niesmak pozostał, bo nastolatek trafił do aresztu przez domysły i stereotypy.

Jest błyskotliwym uczniem, ma już na koncie jedno zgłoszenie patentowe.

W jego obronie stanął już Barack Obama, który napisał:

Fajny zegar, Ahmed. Chcesz go przynieść do Białego Domu? Powinniśmy inspirować więcej dzieci, by zajmowały się nauką. To właśnie czyni Amerykę wspaniałą.


Barackowi wtóruje Hilary Clinton pisząc:

Domysły i strach nie sprawiają, że jesteśmy bezpieczniejsi. Spowalniają nas. Ahmed, bądź nadal tak ciekawy i buduj dalej.

Szybko jednak pojawiły się głosy, że to "bracia w wierze" doprowadzili do powszechnego strachu, zresztą nie do końca nieuzasadnionego. O tym, jak silna jest to paranoja, może świadczyć fakt, że 14-letnich małych geniuszy podejrzewa się o zamiary terrorystyczne tylko dlatego, że mają na imię Ahmed.14-letni muzułmanin Ahmed Mohamed aresztowany za... zegar

14-letni muzułmanin Ahmed Mohamed aresztowany za... zegarPolecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!