15-latka zmarła, bo wygnano ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!

przejdź do komentarzy

Jak to możliwe?!

skandale skandale/© Newscom/StarStock, iStock
15-letnia dziewczyna została znaleziona martwa po tym, jak rodzina wyprosiła ją z domu, ponieważ nastolatka miała okres. Dziewczyna miała spędzić noc w szopie przeznaczonej dla kobiet, które są w trakcie menstruacji. Uważane za "nieczyste" trafiają tam na kilka dni.

Zobacz: Szok! W Rosji powstają PRAWDZIWE Igrzyska Śmierci!

Zwyczaj nazywany chhaupadi jest w Nepalu zabroniony, ale wiele rodzin wciąż praktykuje eliminowanie z otoczenia krwawiących kobiet.


15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!Ojciec dziewczyny powiedział w rozmowie z gazetą My Republica, że dziewczyna jadła kolację ok. 18.00, po czym poszła do szopy, by spędzić tam noc. Kiedy następnego dnia nie pojawiła się po jedzenie w domu, ojciec zaczął ją wołać.

Wtedy zobaczyliśmy jej martwe ciało - mówi mężczyzna. - W niedzielę miała urodziny, myśleliśmy, że poszła do dżungli nazbierać drzewa na opał.


Co się stało z dziewczyną? Roshani Tiruwa chciała się ogrzać w szopie. Rozpaliła ogień, jednak z powodu złej wentylacji dziewczyna udusiła się. Przedstawiciel policji potwierdził, że przyczyną zgonu było uduszenie.

Badamy sprawę. Podejrzewamy, że zmarła od zatrucia dymem z ognia, który rozpaliła, by się ogrzać - powiedział inspektor miejscowej policji.15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!


Czytaj: To zdjęcie chłopca chorego na autyzm może wywołać łzy

Praktyka Chhaupadi jest zakazana w Nepalu od 2005 roku. Wcześniej na porządku dziennym było przenoszenie się kobiet mających okres do specjalnych pomieszczeń. Kobiety podczas menstruacji nie mogły się kontaktować z mężczyznami, dotykać różnych rzeczy - np. jedzenia. Takie traktowanie kobiet skutowało problemami zdrowotnymi - kobiety chorowały na zapalenie płuc, były ofiarami napaści seksualnych podczas menstruacji, cierpiały na depresję.

Proceder usuwania kobiet uznawanych za "nieczyste" kończył się wielokrotnie śmiercią - głównie młodych dziewczyn, a także częstymi zgonami wśród noworodków. Mimo zakazu część kobiet wciąż bywa odsuwana od rodzin w "tym" czasie. Jak widać, skutki bywają tragiczne.


15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!

15-latka zmarła, bo wygoniono ją z domu, ponieważ MIAŁA OKRES!
Nepal - zdjęcie ilustracyjne

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj