75 tys. tys. zł kary dla Wojewódzkiego i Figurskiego

przejdź do komentarzy

Przesada czy kwota adekwatna?

kuba wojewódzki kuba wojewódzki/© KAPiF
Kontrowersyjne żarty na antenie Eski Rock, na które pozwolili sobie Kuba Wojewódzki i Michał Figurski mogą ich sporo kosztować. Nie dosłownie, bo Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o ukaraniu Eski Rock i to stacja musi zapłacić 75 tys. zł słowa obu panów.

Prezentowane w audycji treści obraźliwe dla osób narodowości ukraińskiej oraz kobiet w ogóle w sposób, który przez odbiorców przedmiotowej audycji mógł zostać odebrany jako pochwalanie prezentowanych tam postaw związanych z dyskryminacją ze względu na narodowość oraz płeć, a także nawołujących do nienawiści, w szczególności w kontekście rozgrywanych w czasie emisji przedmiotowej audycji rozgrywek EURO 2012, organizowanych przez Polskę wspólnie z Ukrainą, uznać należy za nieleżące w interesie ogółu, a zatem sprzeczne z dobrem społecznym - można przeczytać w oficjalnym uzasadnieniu.

Wojewódzki mimo afery po wakacjach wraca z nowym programem, Figurski już nie pracuje dla Eski. Koniec duetu, który spod pościeli patrzył z billboardów?

Przypomnijmy, o jakie słowa cała afera:

Wojewódzki powiedział m.in. na antenie, że po porażce Ukrainy "zachował się jak prawdziwy Polak" i "wyrzucił swoją Ukrainkę". Figurski zaś dodał: "Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę" oraz "Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił".75 tys. tys. zł kary dla Wojewódzkiego i Figurskiego

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!