Agatę Dudę zapytano o zdanie na temat ustawy antyaborcyjnej

przejdź do komentarzy

Najbardziej bierna Pierwsza Dama?

agata duda agata duda/© KAPiF
Beatę Szydło zalewa krew narodu, Kinga Duda stała się memem, a Anna Zawadzka skompromitowała się przed widzami TVN24 i całym ruchem feministycznym. Gdzie w tym wszystkim jest Agata Duda?

Zobacz: Agatę Dudę zapytano o zdanie na temat ustawy antyaborcyjnej

Dziennikarze Superstacji próbowali skontaktować się z Pierwszą Damą. W końcu jej poprzedniczki chętnie zabierały głos w kwestiach tak ważnych dla narodu. Agata milczy.

Pierwsza Dama nie będzie udzielać komentarzy w tej sprawie - poinformował Superstację Marek Magierowski, dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta.


Gdy Duda nie chce komentować sprawy, która jest tematem przewodnim mediów w ostatnich dniach, jej zachowanie chętnie komentuje Ryszard Petru i Michał Szczerba. Padają ostre słowa i porównania.

Jestem zawiedziony brakiem odpowiedzi pani prezydentowej, bo nie tylko małżonka Lecha Kaczyńskiego, ale również inne małżonki prezydentów w tych sprawach zabierały głos. On często był głosem nie do końca zgodnym z głosem męża, ale to jest fundamentalna kwestia. Już przyzwyczailiśmy się do tego, że z Pałacu Prezydenckiego płyną tylko podpisy pod ustawami, które przyjmuje PiS, a w żadnych innych sprawach swoich stanowisk nie ogłaszają - mówi lider Nowoczesnej Ryszard Petru.


Szczerba idzie o krok dalej i porównuje prezydentową do biernej lampki świątecznej.

Pani Duda zna swoje miejsce u boku, czy za mężem można powiedzieć, bo o równouprawnieniu w tym związku trudno mówić. Jeżeli rola Pierwszej Damy ma polegać na wygłaszaniu życzeń świątecznych razem z prezydentem, no to bardzo umiarkowanie narysowała pani prezydentowa swój program działania. Ja oczekiwałbym od małżonki prezydenta nie tylko bycia lampką świąteczną, czy też bombką, ale przede wszystkim bycia aktywną osobą. Branie wzoru aktywności z Jolanty Kwaśniewskiej, Anny Komorowskiej, czy Marii Kaczyńskiej wreszcie, byłoby czymś najbardziej właściwym - mówi Michał Szczerba.


Też chcielibyście usłyszeć poglądy Pierwszej Damy w sprawie ustawy antyaborcyjnej?

Zobacz: KINGA DUDA JEDNAK NIE BĘDZIE MODELKĄ? (FOTO)


Ostro! Agata Duda bierna jak lampka lub bombka choinkowa?

Ostro! Agata Duda bierna jak lampka lub bombka choinkowa?

Ostro! Agata Duda bierna jak lampka lub bombka choinkowa?

Ostro! Agata Duda bierna jak lampka lub bombka choinkowa?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!