Agnieszce Radwańskiej grozi anoreksja?

przejdź do komentarzy

Jej ojciec się martwi.

agnieszka radwańska agnieszka radwańska/© KAPiF
Kilkanaście dni temu Agnieszka Radwańska pojawiła się na konferencji prasowej marki, którą reprezentuje. Ubrana w obcisłą sukienkę w łososiowym kolorze i cieliste szpilki tenisistka wyglądała kobieco, ale i... bardzo szczupło.

Spadek wagi Agnieszki nie uszedł uwadze Roberta Radwańskiego, który przez wiele lat był trenerem sióstr Radwańskich.

Po tym, jak prowadzeniem tenisistki zajęła się Martina Navratilova (z którą Radwańska już nie współpracuje), ścieżki córki i ojca rozeszły się. Były trener nie pochwala niektórych ruchów swojej córki, Agnieszka jednak podkreśla, że ojciec nie jest już jej trenerem i nie powinien się wtrącać i oceniać jej stylu pracy.

Tymczasem Radwański zwraca uwagę na niepokojące sygnały. Jego zdaniem dziewczyny są przemęczone, a ich treningi nie są efektywne. Na pytanie czy zauważył, że Aga schudła, jej ojciec odparł:

- Oczywiście, że tak, każdy to może zauważyć, nie jest to żadna tajemnica. Jest przemęczona, a powodem są nie tylko treningi i turnieje, ale również te wszystkie spotkania ze sponsorami, sesje i inne poboczne projekty. Widzę to po jej mowie ciała, a także po oczach, które ma podkrążone. Nie ma w tym wszystkim świeżości. Do tego, jak pan zauważył, jest przesadnie szczupła, a bez masy zawsze zabraknie siły potrzebnej, żeby na korcie mocniej uderzyć i skończyć piłkę. Wydaje mi się, że to efekt intensywnego trybu życia. Przez tę całą gonitwę brakuje czasu, żeby porządnie zjeść.


Ojciec martwi się też o drugą córkę, Urszulę:

- Zauważam to zresztą u obu córek, chyba nawet bardziej u Uli, która ostatnio na dodatek miała problemy z alergią pokarmową. Do anoreksji jeszcze obu daleko, ale przecież wiele dziewczyn miało z tym problemy, jak na przykład słowacka tenisistka Hantuchova. Dlatego trzeba uważać.


Obu siostrom życzymy zdrowia i sił do walki.

A do całego wywiadu z ojcem Radwańskich odsyłamy Was do źródła.Agnieszka Radwańska w 2013 roku


Ojciec Radwańskiej o córce: Jest przesadnie szczupła

Ojciec Radwańskiej o córce: Jest przesadnie szczupła

Agnieszka Radwańska w 2015 roku


Ojciec Radwańskiej o córce: Jest przesadnie szczupła

Ojciec Radwańskiej o córce: Jest przesadnie szczupła

Ojciec Radwańskiej o córce: Jest przesadnie szczupła

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!