Alba nie chce być Latynoską

przejdź do komentarzy

Odcina się od korzeni.

jessica alba jessica alba/© Solarpix / PR Photos
Latynosi są obrażeni i zbulwersowani wypowiedzią Jessiki Alby dla magazynu Par Todos, który umieścił jej zdjęcie na okładce.

- Meksykanie po prostu rozsiewają swoje nasienie. Kobiety rodzą ich jeden po drugim - powiedziała aktorka nawiązując do liczebności Latynosów.

Alba ma meksykańskie korzenie, jednak niechętnie się do tego przyznaje. Prawdę mówiąc nie chce mieć z nimi nic wspólnego.

W wywiadzie dla Para Todos wyjaśniła, dlaczego tak się dzieje.

- Mój dziadek był jedynym Meksykaninem na studiach, jedynym w pracy i jedynym w swoim klubie. Starał się zapomnieć o swoich korzeniach, bo nie chciał, aby jego dzieci czuły się odmieńcami w Ameryce. Ani on, ani moja babcia nie mówili do dzieci po hiszpańsku. Teraz jestem Amerykanką w trzeciej generacji i czuję, że wreszcie się od tego odcięłam - powiedziała Jessica.

"Nie chciał, aby jego dzieci czuły się odmieńcami w Ameryce?" W kraju, gdzie jedną z największych mniejszości są właśnie Latynosi?

- Przez całe moje życie, kiedy dorastałam, żadna z ras mnie nie akceptowała, więc nie czułam się specjalnie związana z żadną nich. Czuję się Amerykanką i nie mówię po hiszpańsku. Stwierdzenie, że jestem latynoską aktorką nie pasuje do mnie. Nie jest szczere.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!