Amaro: Doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej

przejdź do komentarzy

"Byłem w Ziemi Świętej i w Medziugorie. Tam po raz pierwszy poczułem bezpośredni kontakt z Bogiem.."

wojciech modest amaro wojciech modest amaro/© KAPiF
Wojciech Modest Amaro, (44 l.), właściciel restauracji, która jako pierwsza w Polsce została oznaczona gwiazdką Michelin, człowiek sukcesu, gwiazda mediów. Dobrze usytuowany, mogący sobie pozwolić na spełnianie różnych zachcianek. Tymczasem...

Zobacz: Modest Amaro zabrał synka do Hell's Kitchen (FOTO)

W rozmowie z Party były gospodarz Hell's Kitchen oraz Top Chefa wyznał, że w pewnym momencie poczuł, iż jego życie nie daje mu już spełnienia.

Po odhaczeniu całej listy materialnych rzeczy do kupienia: domu, samochodu, sporządzeniu listy kilkudziesięciu najlepszych restauracji na świecie, w których jadłem; miejsc, które obejrzałem i wakacji, które spędziłem, dotknąłem wewnętrznej pustki. Postawiłem sobie pytanie: "Co dalej?". Bo moje marzenia nie wykraczały poza to, co już miałem. Sposób, w jaki się rozwijam, gotuję bardzo mi odpowiada, ale nie jest tlenem, którym muszę oddychać.


Restaurator zaczął szukać. Wybrał się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej i do Medziugorie. Potem stało się coś jeszcze:

Czytaj też: Kuchnia polska XXI wieku - książka Wojciecha Modesta Amaro

W moim domu, jako świadectwa, doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej. I to zmieniło kompletnie moje podejście do życia - wyznaje gwiazda Hell's Kitchen.


Amaro podkreśla, że w jego przypadku trudno mówić o nawróceniu. Raczej o "przywróceniu". Restaurator mówi, że jako dziecko był blisko kościoła:

Byłem ministrantem, potem lektorem, fragmenty Pisma Świętego czytałem jeszcze w szkole średniej. Odnalezienie na nowo wiary pozwoliło mi zmienić spojrzenie na wiele rzeczy. I czuję się z tym bardzo dobrze - mówi Amaro.


Po odejściu z Piekielnej Kuchni restaurator zaczął chodzić do kościoła. Pojechał na Jasną Górę. Widział zaskoczenie w oczach innych ludzi:

Udało mi się być świadectwem dla wielu ludzi, co na pewno można postrzegać w kategoriach cudu - zauważa restaurator.


Całą rozmowę z restauratorem przeczytacie w magazynie Party.Amaro: Doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej

Amaro: Doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej

Amaro: Doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej

Amaro: Doświadczyłem uzdrowienia z nieuleczalnej choroby nowotworowej

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!