Amerykański sen Lewandowskich się nie spełni?

przejdź do komentarzy

Szef klubu ligi amerykańskiej: "Jeśli chcesz do nas przyjść tylko po to, aby dograć ostatnie lata przed emeryturą, wybierz inną ligę"

robert lewandowski robert lewandowski/© StarStock
W wywiadzie dla Business Insider kilka tygodni temu Anna Lewandowska otwarcie wyznała, że razem z mężem planują w ostatnich latach jego kariery przeniesienie się do Stanów Zjednoczonych. Tam Lewy miałby grać w jednej z drużyn Major League Soccer - najwyższej klasy rozgrywkowej w USA. MLS jest znana z tego, że podpisuje kontrakty z bardzo znanymi piłkarzami, którzy zmierzają do końca swych karier.

Lewandowscy chcą się przeprowadzić do Stanów Zjednoczonych

W klubach tej klasy grali między innymi David Beckham, Andrea Pirlo czy David Villa. Zawodnicy mogli liczyć na spore pieniądze z kontraktów, a MSL - reklamę.

Ostatnio jednak amerykańska liga zmienia nieco strategię. Szef FC Dallas komentując plany Lewandowskiego zauważył, że liga stawia teraz na młode talenty.

- Jeśli chcesz do nas przyjść tylko po to, aby dograć ostatnie lata przed emeryturą, wybierz inną ligę - mówi dyrektor FC Dallas w rozmowie z goal.com. - Niektórzy piłkarze, jak np. Robert Lewandowski, są fenomenami z cudownymi karierami. Ale MLS ma być ligą, do której przyjeżdżasz, aby udowodnić, że potrafisz grać na wysokim poziomie. Tu idziesz po to, aby rywalizować, walczyć. Niektóre kluby zaakceptują potencjalnych emerytów, ale większość tego nie zrobi - podkreślił.


Czyżby nici z planów Roberta i Ani?


Amerykański sen Lewandowskich się nie spełni?

Amerykański sen Lewandowskich się nie spełni?

Amerykański sen Lewandowskich się nie spełni?

Amerykański sen Lewandowskich się nie spełni?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!