Anders Breivik WYGRAŁ proces przeciwko Norwegii!

przejdź do komentarzy

Czy to jest szczyt absurdu?

anders breivik anders breivik/PR Photos
Anders Breivik to terrorysta, który w lipcu 2011 roku zamordował 77 osób na wyspie Utoya oraz w zamachu bombowym w Oslo. Miesiąc temu oskarżył norweskie władze o "niehumanitarne traktowanie".

Wszystko dlatego, że więzień był izolowany od reszty więźniów. Mężczyzna narzekał również na warunki panujące w ośrodku. Denerwowały go np. stare gry na Playstation, czy brak Internetu.

Zobacz więcej: Breivik pozywa Norwegię! Zarzut? "Nieludzkie warunki"

W rozprawie sąd stwierdził, że izolacja od innych więźniów łamie art. 3 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Przepis ten stanowi, że "nikt nie może być poddany torturom ani nieludzkiemu lub poniżającemu traktowaniu albo karaniu".

Terrorysta narzekał również na kontrolę korespondencji, twierdząc w pozwie, że łamie to jego podstawowe prawa osobiste. Na szczęście sąd uznał, że 37-letni neonazista nie może dalej kontaktować się ze swoimi sympatykami rozsianymi na całym świecie.

Breivik wielokrotnie narzekał na "warunki" panujące w więzieniu.

Zobacz więcej: Czas zabijania

Niestety sąd nie wziął pod uwagi poszkodowanych w ataku terrorystycznym, którzy twierdzili, że ten proces jest absurdem. Dodatkowym zagrożeniem tego wyroku może być fakt, że może on zachęcać potencjalnych zamachowców do ataków.Anders Breivik WYGRAŁ proces przeciwko Norwegii!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!