Andrzej Duda o żonie Agacie: Jedliśmy chleb z nutellą

przejdź do komentarzy

Na studiach wybrali się w podróż po Europie.

agata duda agata duda/You Tube zrzut ekranu
Agata Kornhauser Duda jest dziś drugą po Andrzeju Dudzie najczęściej wyszukiwaną osobą w polskim internecie. Żona prezydenta elekta już niedługo zostanie Pierwszą Damą. Nic dziwnego, że budzi emocje i że chcemy wiedzieć o niej coś więcej oprócz tego, że jest ładną i zgrabną nauczycielką języka niemieckiego.

Oczywiście w takiej sytuacji na wagę złota są wszelkie ploteczki o przyszłej Pierwszej Damie. W czasie rozmowy z Super Expressem Andrzej Duda wspominał, jak zaczął się spotykać ze swą obecną żoną i jak rozwijała się znajomość.

Para poznała się w 3. klasie liceum. Jak mówi Duda - "na imprezie".

- Chodziliśmy do konkurujących ze sobą szkół. Nie od razu między nami zaiskrzyło. Nasz związek wykluwał się powoli. Jesienią 1990 roku zostaliśmy parą - opowiadał w wywiadzie.


Po liceum ich drogi rozeszły się - ale tylko na uczelniach. On wybrał prawo, ona germanistykę. Nadal się spotykali, choć przyszła żona nie miała dla chłopaka zbyt dużo czasu:

- Pamiętam, że nie miała zbyt dużo wolnego czasu. I może lepiej, bo ja też musiałem wtedy się sporo uczyć. Diabli wiedzą, co byłoby, gdybym miał dziewczynę, co ma dużo czasu - śmiał się Duda w rozmowie z SE.


Prezydent elekt do dziś wspomina wspólną wyprawę autostopem po Europie.

- Pojechaliśmy do Holandii, a później przez Niemcy, Austrię do Włoch. To była spontaniczna podróż, praktycznie bez pieniędzy. Codziennie jedliśmy chleb z nutellą. Od tamtej pory nie chcę jej na oczy widzieć - wspominał Duda.


Cały artykuł znajdziecie na stronie Super Expressu.Andrzej Duda o żonie Agacie: Jedliśmy chleb z nutellą

Andrzej Duda o żonie Agacie: Jedliśmy chleb z nutellą

Andrzej Duda o żonie Agacie: Jedliśmy chleb z nutellą

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!