Andrzej Żuławski nie żyje

przejdź do komentarzy

Reżyser miał 75 lat. Przegrał walkę z chorobą.

andrzej żuławski andrzej żuławski/© KAPiF
Francuski dziennik Le Figaro podał smutną informację - nie żyje Andrzej Żuławski. 75-letni reżyser i pisarz przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Czytaj też: Andrzej Żuławski: Kochałem Weronikę Rosati

Wczoraj na facebookowym profilu syna reżysera, Xawerego, pojawił się wpis:

Przyjaciele! Muszę to napisać: Andrzej Żuławski znajduje się w ostatniej fazie choroby nowotworowej, jest w szpitalu na intensywnej terapii. Stan zaawansowania choroby nie pozostawia złudzeń ... Jest mi bardzo ciężko pisać te słowa ale to ważne szczególnie teraz kiedy jego ostatni film zaczyna "żyć" własnym życiem ... Pomyślcie o nim. Kosmos


Filmowiec zmarł w nocy.

Żuławski jako dziecko wyjechał do Francji. Studiował między innymi na Sorbonie. Był asystentem Andrzeja Wajdy przy takich filmach jak Samson, Miłość dwudziestolatków i Popioły.

Zadebiutował w 1971 roku adaptacją opowiadania swego ojca, Mirosława Żuławskiego, Trzecia część nocy. Kolejne filmy reżysera to Diabeł, Na srebrnym ekranie, a w 2015 roku Kosmos - za adaptację prozy Witolda Gombrowicza Żuławski dostał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno.

Żoną Andrzeja Żuławskiego była Małgorzata Braunek.Przyjaciele ! musze to napisac ; Andrzej Zulawski znajduje sie w ostatniej fazie choroby nowotworowej , jest w szpitalu...

Posted by Xawery Zulawski on 16 luty 2016Andrzej Żuławski nie żyje

Andrzej Żuławski nie żyje

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!