Angelina Jolie usunęła jajniki

przejdź do komentarzy

"Zaczynam teraz przechodzić wymuszoną menopauzę."

angelina jolie angelina jolie/© Fame/Flynet
Angelina Jolie (39 l.) poddała się zabiegowi usunięcia jajników. Zrobiła to dwa lata po operacji podwójnej mastektomii. Wszystko po to, by zapobiec ewentualnemu pojawieniu się raka. Właśnie na raka zmarły mama, babcia i ciocia aktorki.

Gwiazda o zabiegu usunięcia jajników poinformowała w felietonie opublikowanym przez New York Times.

Dwa lata temu napisałam o prewencyjnej mastektomii obu piersi, jakiej się poddałam. Proste badanie krwi ujawniło, że noszę w sobie mutację genu BRCA1, która dawała 87-procentowe ryzyko raka piersi i 50-procentowe ryzyko raka jajników - pisze Jolie.


Aktorka napisała, że po przejściu wielu badań i po długich rozmowach z lekarzami, wspólnie z nimi podjęła decyzję, której efektem może być uratowanie jej życia. Jolie zdecydowała się na zabieg już teraz, by wyprzedzić ewentualne zmiany:

Raka jajników u mojej mamy zdiagnozowano, gdy miała 49 lat. Ja mam 39 - podkreśliła.


W ubiegłym tygodniu poddałam się laparoskopowej obustronnej resekcji jajników. Lekarze znaleźli na jednym z nich małego guza, ale nie miał on w sobie zmian nowotworowych.


Jolie jest teraz poddawana terapii. Oznajmiła, że postanowiła zostawić macicę, ponieważ w jej rodzinie nie było przypadków raka macicy.

Nie da się wykluczyć pojawienia się raka, ale fakty są takie, że wciąż jestem na niego narażona. Będę się starała wzmacniać swoją odporność naturalnymi sposobami. Czuję się kobieco i jestem pewna wyborów, jakich dokonałam dla siebie i swojej rodziny. Wiem, że moje dzieci nigdy nie będą musiały powiedzieć: Mama zmarła na raka jajników. Mimo leczenia hormonalnego zaczynam teraz przechodzić wymuszoną menopauzę. Nie będę mogła mieć więcej dzieci. Oczekuję też fizycznych zmian. Ale jestem spokojna, bez względu na to, co się wydarzy, i nie dlatego, że jestem silna, ale dlatego, że jest to część życia. Nie należy się tego bać - napisała Angelina.

Angelina Jolie usunęła jajniki

Angelina Jolie usunęła jajniki

Angelina Jolie usunęła jajniki

Angelina Jolie usunęła jajniki

Angelina Jolie usunęła jajniki

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!