Angelina Jolie usunęła obie piersi!

przejdź do komentarzy

"Moje dzieci nie muszą się już bać, że stracą mamę z powodu raka piersi."

angelina jolie angelina jolie/© PR Photos
Angelina Jolie poddała się operacji podwójnej mastektomii. Oznacza to, że chirurdzy usunęli aktorce obie piersi.

Gwiazda podjęła tę niełatwą decyzję, po tym, jak lekarze ocenili u niej ryzyko zachorowania na raka piersi na 87 procent. Przypomnijmy, że właśnie na raka jajnika zmarła matka Jolie, Marcheline Bertrand. Kobieta miała zaledwie 56 lat.

Operacja usunięcia piersi u Angeliny przebiegła pomyślnie. Lekarze mówią, że ryzyko zachorowania na śmiertelną chorobę spadło u aktorki do mniej niż 5 procent.

Chciałam powiedzieć innym kobietom, że decyzja o mastektomii nie była łatwa. Ale jestem zadowolona, że ją podjęłam - mówi aktorka.

Mogę teraz powiedzieć dzieciom, że nie muszą się bać, iż stracą mamę z powodu raka piersi - dodała Jolie.

Cała procedura usuwania piersi i zastępowania ich implantami trwała 3 miesiące. Jolie rozpoczęła ją na początku lutego nie informując o niczym mediów. Ostatnia operacja połączona z rekonstrukcją piersi miała miejsce 20 kwietnia.

Dziś aktorka nie szczędzi słów wdzięczności dla swego partnera, Brada Pitta.

Jestem szczęściarą, ponieważ mam tak kochającego i wspierającego mnie partnera. Każdy mężczyzna, którego żona albo dziewczyna przeszła przez to, wie, jak ważne jest wsparcie w tym czasie. Brad był przy mnie w klinice Pink Lotus Breast Center, kiedy przechodziłam zabieg. Był przy mnie przez cały czas operacji - wspomina gwiazda.

Angelina dodała, że usunięcie piersi nie odebrało jej poczucia kobiecości:

Nie czuję, że straciłam kobiecość. Czuję raczej siłę, ponieważ podjęłam tak ważną decyzję, a to zupełnie nie zaprzecza mojej kobiecości - wyjaśniła aktorka.

Jolie zachęca inne kobiety, by poddawały się testom oceniającym ryzyko zachorowania na raka. Dodaje im też otuchy i namawia, by podejmowały odpowiedzialne decyzje.

Cały list napisany przez Jolie, adresowany do kobiet, ukazał się w New York Times. W oryginale możecie go przeczytać tutaj.


Angelina Jolie usunęła obie piersi!

Angelina Jolie usunęła obie piersi!

Angelina Jolie usunęła obie piersi!

Angelina Jolie usunęła obie piersi!

Angelina Jolie usunęła obie piersi!

Fot. © PR Photos

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!