Anja Rubik o Andrzeju Dudzie: Gdyby córkę prezydenta ZGWAŁCONO to...

przejdź do komentarzy

Czy modelka miała rację?

anja rubik anja rubik/KAPiF
Anja Rubik (32 l.) wzięła udział w Dzień Dobry TVN. W programie odniosła się do proponowanej ustawy antyaborcyjnej, która bardzo spolaryzowała społeczeństwo.

Według popularnej modelki, przepisy bardzo uderzają w bezpieczeństwo i wolność kobiet. Według niej ingeruje ona również w podstawowe prawa do wyboru, których nie powinno się zmieniać.

Zobacz więcej: To zdjęcie Anji Rubik wywołało falę krytyki (Instagram)

W protestach przeciwko proponowanym przepisom wzięły udział gwiazdy polskiego show-biznesu. Do osób, które protestowały, dołączyły między innymi Monika Brodka, Kuba Wojewódzki, Magdalena Cielecka oraz Maja Ostaszewska.

Modelka powiedziała w wywiadzie, że:

Jakby córka prezydenta nagle zaszła w ciążę i ta ciąża zagrażałaby jej życiu, czy prezydent chciałby, żeby kontynuowała ją? Wątpię.

Gdyby córka prezydenta została nagle zgwałcona, czy chciałby, żeby nosiła w sobie dziecko przez dziewięć miesięcy? Każdego ranka budziła się i przypominała sobie o tym drastycznym, tragicznym wydarzeniu? Nie sądzę!


Dodatkowo stwierdziła, że:

Wiadomo, że jak się jest osobą bardzo wierzącą, jest się katolikiem, to aborcja jest wbrew wierze, wtedy ktoś się na to nie zdecyduje. Jednak nie można zabierać prawa wyboru całemu krajowi. Wszystkim.


Celebrytka wyraziła opinię, że nie wolno odbierać wyboru kobietom i nigdy nie należy stawiać ich w takiej sytuacji. W rozmowie przyznała, że:

Uważam, że kobieta powinna mieć wybór decyzji. Nie chciałabym, żeby ta ustawa po cichu, ukradkiem nagle weszła, nie dając czasu naszym kobietom i ogólnie Polakom zawalczyć o swoje prawo.

Moim zdaniem kobieta zawsze powinna mieć prawo usunąć ciążę. Nie wiem, jakbym się zachowała w danej sytuacji, ale na pewno chciałabym mieć prawo wyboru. [...]


Zobacz więcej: USTAWA ANTYABORCYJNA - O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI?

Modelka przyznała przy tym, że jest zwolenniczką wczesnej aborcji. Stwierdziła, że jest ona naturalnym wyborem kobiety do tego, czy chce urodzić, czy nie.

Uważam, że do 3. miesiąca kobieta powinna mieć prawo wyboru, czy chce kontynuować ciążę, czy nie. Poza tym medycyna jasno mówi, że do 3. miesiąca płód nie jest rozwinięty i nie można mówić o dziecku.

Wiadomo, że nie mówimy tutaj o aborcji jako metodzie antykoncepcji [...] To drastyczny zabieg. Trzeba mieć trochę zaufania dla kobiet, że nie podejmują tej decyzji łatwo. Jeżeli ktoś podejmuje taką decyzję, to ma istotne powody ku temu.


Cały wywiad możecie obejrzeć TUTAJ.

Czy Anja Rubik ma według Was rację?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!