Artur Szpilka: W celi pochłonąłem całą Trylogię

przejdź do komentarzy

Po wyjściu z więzienia bokser zaczął nowe życie.

artur szpilka artur szpilka/Facebook
Artur Szpilka szerszej publiczności dał się poznać podczas wizyty u Szymona Majewskiego. Stoczył wtedy z gospodarzem słynny pojedynek w karty, w którym przegrany był oblewany wodą.

O bokserze zrobiło się głośno również dlatego, że w czerwcu miał wziąć udział w sparingach Władymira Kliczki. Niestety, Szpilka musi poczekać - na Facebooku napisał, że sytuacja się skomplikowała i nie stanie na ringu z superczempionem WBA.

Nic straconego - Szpilka prawdziwą karierę dopiero zaczyna, a apetyt ma naprawdę wielki.

Szczegółów możemy się dowiedzieć z wywiadu, jaki opublikował magazyn CKM. Szpilka mówi między innymi o tym, za co poszedł do więzienia i jak zmienił go pobyt w celi:

Siedziałem 4 miesiące na "enkach" [cela dla skazanego o statusie "Niebezpieczny" - przyp. red.], nie było o robić w celi, więc wypożyczałem z biblioteki książki i czytałem. Do dziś mi to zostało, czytam wciąż, choć nie tyle, ile w więzieniu. W celi pochłonąłem całą Trylogię Sienkiewicza i inne książki, które powinienem był przeczytać jako lektury szkolne. Wtedy dziwiłem się swym kolegom, że chce im się tracić czas na książki. Ja wolałem grać w piłkę. A teraz, jak czytam Potop, to strasznie przeżywałem historię tego Kmicica... Do tej pory porównuję się z nim. Budziłem się w celi i byłem Kmicicem! - opowiada bokser.

Szpilka mówi, że po wyjściu z więzienia zmienił swoje życie:

Mam dziewczynę, jesteśmy razem od mojego wyjścia z więzienia. Ułożyłem sobie życie. Jest bardzo fajnie - zapewnia Artur.

Cały wywiad przeczytacie w nowym numerze CKM. Szpilka opowiada o swojej przeszłości, kreśli też bardzo śmiałe plany związane z boksem. Jeżeli chcecie zobaczyć sesje video z dziewczyną z okładki - kliknijcie tutaj - jest co oglądać :)

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!