Bracia Wachowscy to teraz... siostry

przejdź do komentarzy

Poznajcie Lilly Wachowski.

lilly wachowski lilly wachowski/Starstock,fameflynet,instagram
Jak poinformował serwis The Windy City Mail, Andy Wachowski stał się kobietą. Współtwórca Matrixa to teraz Lilly Wachowski i jak twierdzi, to była jedna z najlepszych, ale i zarazem najtrudniejszych decyzji w jego życiu.

Zobacz więcej: Kiedyś była mężczyzną - Lana Wachowski w nowej skórze (FOTO)

Panowie przed kilkoma laty przestali być braćmi, kiedy to w 2012 roku drugi z braci - Larry - poinformował media o swojej zmianie płci. Przybrał imię Lana Wachowski. Reżyserka otrzymała nagrodę Human Rights Campaign Visibility Award i jak wyznała, w końcu dobrze czuje się w swoim ciele.

Coming out Lilly WachowskiTransformacja Andy'iego zaskoczyła jego najbliższe towarzystwo oraz wielu fanów. Lana przyznała bowiem, że w ich rodzeństwie, to właśnie Andy był zawsze bardzo męski i zawsze stawał w jej obronie.

Lilly nie przeszła jednak całkowitej zmiany płci. Jest osobą transpłciową, czyli jej postrzeganie roli mężczyzny i kobiety jest dalekie od stereotypowego. Uważa, że może chodzić w damskich ubraniach, mieć kobiece fryzury i nie musi identyfikować się jako mężczyzna.

Mimo wszystko, decyzja o coming-oucie została na niej wymuszona. Okazuje się, że wszystko przez DailyMail, którego dziennikarz zachował się bardzo nachalnie i nieprofesjonalnie:

Wiedziałam, że w pewnym momencie będę musiała to ujawnić publicznie. Kiedy jest się osobą transpłciową to ciężko to ukrywać. Potrzebowałam mieć trochę czasu dla siebie, żeby poczuć się komfortowo. Jednak nie dane mi było o tym decydować. Dziennikarz Daily Mail przyjechał pod moje drzwi chcąc wymusić ujawnienie mojej przynależności płciowej. Było to wystąpienie wbrew mojej woli.


Reżyserka powiedziała również, że najbliżsi współpracownicy zaakceptowali jej decyzję o zmianie płci.

Zobacz więcej: KAMPANIA MARKA JACOBSA NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNĄ 2016 ROKU?

Reżyserki są twórcami takich hitów jak trylogia Matrixa oraz Atlas Chmur.

Daleko nam przy tym do oceniania. Najważniejsze jest bowiem to, aby siostry Wachowski tworzyły nadal tak dobre kino, jakie do tej pory.

Co sądzicie o tej transformacji?

Bracia Wachowscy to teraz... siostry

Andy Wachowski i Lana WachowskiBracia Wachowscy to teraz... siostry

Andy Wachowski i Lana WachowskiBracia Wachowscy to teraz... siostry

Lana WachowskiBracia Wachowscy to teraz... siostry

Andy Wachowski i Lana WachowskiBracia Wachowscy to teraz... siostry

Andy Wachowski


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!