Brad Pitt kończy dziś 50 lat

przejdź do komentarzy

Czego można życzyć facetowi, który ma wszystko?

brad pitt brad pitt/© Fame/Flynet
Brad Pitt kończy dziś 50 latBrad Pitt kończy 50 lat!

Aktor przyszedł na świat 18 grudnia 1963 roku w Shawnee, w stanie Oklahoma.

Ten jeden z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów zdecydował się na rozpoczęcie kariery w fabryce snów jeszcze przed ukończeniem studiów (Pitt studiował dziennikarstwo). Miał studiować też reklamę i grafikę, ale ostatecznie zaczął uczyć się aktorstwa. Jak się później okazało, była to jedna z najlepszych decyzji w jego życiu, choć początki jego kariery były skromne.

Pitt występował głównie w reklamach, np. dżinsów Levis i chipsów Pringle's:
 


Pojawiał się też w serialach, ale prawdziwą przepustką do kariery okazała się z pozoru niewielka rola w filmie Thelma i Louise z 1991 roku. Później były już Kalifornia z 1993 roku i Wywiad z wampirem (1994 r.). Co ciekawe, za rolę w tym filmie otrzymał dwie nagrody MTV Movie Awards i nominację do nagrody Saturna, ale jednocześnie dostał wraz z Tomem Cruise antynagrodę Złotej Maliny.

Brad Pitt kończy dziś 50 latOd tego momentu zaczął gościć w rubrykach towarzyskich dzięki swoim dość burzliwym związkom. Pitt gustował w koleżankach z branży, m.in. Gwyneth Paltrow, Juliette Lewis i Thandie Newton. Gdy w 2000 roku poślubił Jennifer Aniston, stali się ulubieńcami mediów, złotą parą Hollywood. Pięć lat później para rozwiodła się, a Pitt wskoczył w nowy związek, z Angeliną Jolie. Wydaje się, że para - oprócz sześciorga dzieci - ma wiele wspólnego. Poświęcają się działalności charytatywnej i sztuce.
 


Brad Pitt kończy dziś 50 lat
Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!