Bursztynowy Słowik poleciał do Szwecji z Erikiem Saade

przejdź do komentarzy

To jeden z najpopularniejszych artystów w tym kraju.

eric saade eric saade/© KAPiF
Zwycięzcą koncertu TOP of The TOP zorganizowanego w ramach Sopot TOP Of The TOP Festival 2012 został Eric Saade reprezentujący Szwecję.

Piosenkarz rywalizował z wykonawcami z Chorwacji, Estonii, Islandii, Łotwy, Portugalii, Bułgarii, Rosji i innych państw. O tym, że Bursztynowy Słowik trafiła do Szweda, zadecydowali widzowie w głosowaniu SMS-owym.

Eric to jeden z najmłodszych i najpopularniejszych artystów w swoim kraju. Pierwszy kontrakt płytowy podpisał już w wieku 15 lat. Ponad dwa lata był członkiem popularnego boysbandu What's Up!, z którym wydał jeden album In Pose, oraz szwedzką wersję ścieżki dźwiękowej do filmu Camp Rock. W 2009 roku opuścił zespół rozpoczynając karierę solową. Na jego własną debiutancką płytę jego fani musieli czekać nieco ponad rok.

Masquerade ukazała się w maju 2010 roku od razu zdobywając szczyty list przebojów singlem Manboy. Kolejny sukces to piosenka Popular, którą Eric wygrał szwedzkie eliminacje do konkursu Eurowizji. W finale konkursu w Dusseldorfie zajął 3 miejsce. Dziś młody wokalista ma już na swoim koncie 3 albumy.


Bursztynowy Słowik poleciał do Szwecji z Erikiem Saade

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!