Catherine Zeta-Jones leczy się psychiatrycznie

przejdź do komentarzy

Ma chorobę afektywną dwubiegunową.

catherine zeta jones catherine zeta jones/© Fame/Flynet
Jak donoszą zachodnie serwisy, Catherine Zeta-Jones trafiła w poniedziałek do ośrodka, w którym przejdzie intensywną terapię, mającą zapobiec nawrotom CHAD. Pod opieką psychologów spędzi miesiąc.

CHAD, czyli choroba afektywna dwubiegunowa objawia się występowaniem okresów nadaktywności, tzw. manii oraz depresji. Psychiatrzy podejrzewają, że wywołana jest poprzez traumatyczne doświadczenia.

Po raz pierwszy aktorka zwróciła się po pomoc do specjalistów w 2011 roku i spędziła kilka dni w klinice w New Canaan w stanie Connecticut.

W oficjalnym oświadczeniu podano wtedy, że zgłosiła się do szpitala, aby uporać się problemami i traumatycznymi doświadczeniami z życia osobistego.

W 2010 roku jej mąż, Michael Douglas, z którym piękna Walijka ma dwójkę dzieci, z powodu raka krtani przechodził radio i chemioterapię. Presja była dla Cathrine zbyt duża. Przeżyła wtedy załamanie. I trafiła do szpitala.

Wczoraj ponownie zarejestrowała się w ośrodku. Lekarze zapewniają jednak, że nie ma nawrotów choroby, a terapia ma charakter profilaktyczny.

Cathrine Zeta-Jones nie jest osamotniona w swoim schorzeniu. Jest wiele sławnych osób chorujących na CHAD. Wśród nich jest np. Sinead O`Connor, Larry Flynt czy Mel Gibson.

Do nieżyjących już sław z chorobą afektywną dwubiegunową należeli: Winston Churchil, Marilyn Monroe, Zbigniew Herbert, a także Kurt Cobain.


Catherine Zeta-Jones leczy się psychiatrycznie

Catherine Zeta-Jones leczy się psychiatrycznie

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj