Cejrowski nawoływał do tępienia gejów

przejdź do komentarzy

"U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga."

wojciech cejrowski wojciech cejrowski/ © KAPiF
Wojciech Cejrowski bardzo często lubi podkreślać, że jest zażartym katolikiem. Do tego stopnia, że pewne zasady nagina i w imię swoich świętości nakłania np. do tępienia gejów.

- Gejów należy tępić. Chodzi o stałe i uporczywe potępianie grzechu sodomskiego, którego oni się dopuszczają! - mówił podczas swojego wystąpienia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. - U zdrowego mężczyzny pederasta wzbudza obrzydzenie. Ale także obrzydzenie w oczach Boga. A my mamy obowiązek wytykać ich palcami, jeżeli to im uratuje duszę wieczną przed potępieniem.

Tomasz Szypuła, wiceprezes Kampanii Przeciw Homofobii, twierdzi, że dziennikarz popełnił przestępstwo nakłaniając do takich zachowań.

- Cejrowski wzywa do agresji fizycznej, a to jest przestępstwo i powinno być ścigane z urzędu - powiedział w rozmowie z Dziennikiem. - Ludzie przyszli go posłuchać jako podróżnika. Nie sądzę, by usłyszeli to, czego oczekiwali. Wśród słuchaczy mogli być też geje i lesbijki. Jak oni się poczuli? Cejrowski w ogóle o tym nie pomyślał. Jego poglądy to oczywiście jego sprawa, ale trzeba brać odpowiedzialność za słowa wypowiadane publicznie.

- Na pewno tak tego nie zostawimy - dodaje. - To jest uniwersytet. Ze zwykłej troski o tę instytucję chcemy prosić, aby rozważniej dobierali gości.


Wojciech Cejrowski

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!