Chciał żyć i spotkać się z papieżem. Franciszek modlił się za Macieja Cieślę

przejdź do komentarzy

Uzdolniony wolontariusz przegrał walkę z rakiem.

maciej cieśla maciej cieśla/Maciej Cieśla Vimeo
W czasie wczorajszego spotkania z młodzieżą, papież Franciszek uczcił pamięć Maćka Cieśli - wolontariusza, który ostatnie miesiące swego życia poświęcił na pracę przy przygotowaniu oprawy graficznej Światowych Dni Młodzieży.

Zobacz: Papież Franciszek uczy się polskiego? Ostatnia lekcja i... (VIDEO)

- Muszę powiedzieć jedną rzecz, która zasmuci wasze serca. Proszę o ciszę. To coś o jednym z was - zaczął Ojciec święty.


Potem mówił o Maćku:

- Studiował grafikę i porzucił pracę, by być wolontariuszem. I wszystkie te rysunki na flagach są jego. Obrazy świętych patronów, odznaki pielgrzymów, które ozdabiają miasto. Właśnie w tej pracy odnalazł swoją wiarę - mówił papież.


Franciszek przypomniał dramatyczny moment z życia chłopaka. W listopadzie ubiegłego roku chłopak dowiedział się, że zapadł na ciężką chorobę. To był nowotwór kości udowej.

- Nie mogli nic zrobić. Jedynie amputować nogę. Chciał żyć podczas przyjazdu papieża. Miał zarezerwowane miejsce w tramwaju papieża. Zmarł 2 lipca - powiedział papież.


Następnie Franciszek poprosił o chwilę ciszy i modlitwę za duszę Macieja.

Kim był Maciej Cieśla?

Maciek był absolwentem krakowskiej ASP. Pochodził z Katowic. W 2014 roku dołączył do ekipy wolontariuszy przygotowujących oprawę Światowych Dni Młodzieży. W dzieło, nad jakim wspólnie pracowali, wniósł swój talent i oddanie. Zaprojektował większość animacji, filmów promocyjnych, ulotek, flag. To także on zaprojektował ornaty dla duchownych - również dla papieża. W ornatach tych Ojciec św. i duchowni będą koncelebrować mszę 31 lipca w Krakowie.

Czytaj też: Co jeść, żeby zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka?

Kilka miesięcy temu Maciek nagrał filmik, w którym mówił o swojej strasznej chorobie.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!